Lietuvoje

2016.02.24 15:30

Atšaukti „Snickers“ šokoladukai galėjo patekti į Lietuvos parduotuves

Martynas Žilionis, DELFI.lt, BNS2016.02.24 15:30

Atlikus išsamų tyrimą, paaiškėjo, kad dalis bendrovės „Mars“ atšauktų šokoladinių batonėlių iškeliavo iš sandėlių, o tai reiškia, kad Nyderlanduose pagamintų „Snickers" batonėlių galėjo įsigyti pirkėjai Lietuvoje, praneša bendrovė.

„Mars Lietuva“ atšaukia visus į prekybą pakliuvusius mini (sveriamus) „Snickers" ir pakelyje po keturis supakuotus „Snickers" batonėlius, kurių galiojimo data yra tarp 2016 metų liepos 10 dienos ir rugpjūčio 14 dienos.

Vartotojai, įsigiję šių produktų raginami jų nevartoti ir nedelsiant paskambinti „Mars“ kokybės telefonu 85 2660726.

Bendrovė „Mars“ savanoriškai atšaukia visą Nyderlandų gamykloje pagamintą batonėlių „Mars", „Snicker" ir „Milky Way" partiją, nes Vokietijoje viename produkte rastas plastiko gabalėlis.

Pasak bendrovės, šis plastikas nekelia grėsmės nei žmogaus gyvybei, nei sveikatai, tačiau gali sukelti nepatogumų.

„Kokybė ir maisto saugumas išlieka svarbiausiu „Mars“ prioritetu, todėl siekdami apsidrausti net nuo menkiausios rizikos sukelti nepatogumų klientams, „Mars“ nusprendė atšaukti visą Nyderlandų gamykloje pagamintą batonėlių „Mars“, „Snickers“ ir „Milky Way partiją“, – pranešime spaudai sako Mindaugas Rupšys, bendrovės „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas Baltijos šalims.

Kaip atpažinti „Snickers“ batonėlius, kurių patartina nevalgyti (lentelė – žemiau). Jokie kiti produktai, turintys kitokias nei toliau nurodytas galiojimo datas arba siuntų numerius, arba pagaminti kitur, nėra atšaukiami:

VMTV: „Mars Lietuva“ klaidino vartotojus

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus vedėja Jurgita Savickaitė patvirtino, kad dalies galimai nesaugios produkcijos bendrovės sandėlyje trūksta ir ji galimai pateko į parduotuvių lentynas.

„Taip, iš tiesų dalies produkcijos trūksta. Tačiau dar tiksliname kiekius, tad informacija ankstyva. Netrukus išplatinsime oficialų pranešimą apie tai“, – sakė vedėja.

Kiek vėliau VMVT išplatino pranešimą, kad JAV gamintojos „Mars“ produkciją Lietuvoje platinanti „Mars Lietuva“, paskelbusi, jog nesaugūs saldainių rinkiniai nepasiekė Lietuvos prekybos vietų, suklaidino vartotojus.

„Mars Lietuvos“ atstovai suklaidinę Lietuvos vartotojus pasielgė nesąžiningai ir neatsakingai. Noriu pabrėžti, kad tyrimas toliau tęsiamas, tačiau už galimai nesaugių saldainių platinimą bus taikomos griežčiausios administracinio poveikio priemonės ir produkcijos į rinką tiekimo ribojimai“, – pranešime spaudai sakė VMVT direktoriaus pavaduotoja Daiva Švelnienė.

Tarnybai patikrinus „Mars Lietuvos“ sandėlius paaiškėjo, kad įvairiose prekybos vietose visoje Lietuvoje pirminiais duomenimis buvo išplatinta 17 tonų galimai nesaugių saldumynų.

D. Švelnienė BNS teigė, kad tyrimas dėl „Mars Lietuvos“ platintos nesaugios produkcijos gali trukti apie savaitę, o galutinį sprendimą dėl konkrečių sankcijų bendrovei tarnyba tikisi priimti per porą mėnesių.

„Šiuo metu vyksta tyrimas ir jo rezultatai įtakos kokios sankcijos bus taikomos tiek platintojui, tiek importuotojui (...) Sankcijos pinigine išraiška gali siekti iki 1,5 tūkst. eurų, bet manau, kad didžiausia nuobauda tokiai kompanijai yra atsakomybė prieš vartotoją, nes šitaip neatsakingai elgtis iš tiesų yra labai negarbinga ir neatsakinga“, – BNS sakė VMVT direktoriaus pavaduotoja.

Pasak jos, nuo šiol visa „Mars Lietuvos“ importuojama produkcija bus atidžiai stebima.

Produkcija atšaukta 55 šalyse

Jungtinėse Valstijose įsikūrusi šokoladukų „Mars“ bei „Snickers“ gamintoja antradienį pranešė atšaukianti savo produkciją Vokietijos ir dar 54 šalyse, skelbia BBC.

Tokio žingsnio buvo imtasi dėl šokoladukuose aptikto plastiko.

Atšaukiami saldainiai „Mars“, „Snickers“, „Milky Way Minis“ bei „Milky Way Miniatures“, taip pat kai kurie saldainių rinkiniai „Celebrations“.

Produkcijos galiojimo laikas siekia nuo 2016 metų birželio 19 d. iki 2017 metų sausio 8 dienos.

JAV bendrovės atstovai tiksliai neįvardijo, kiek tiksliai šokoladinių batonėlių netinkami vartoti, tačiau vien bendrovės padalinyje Vokietijoje per dieną jų pagaminama apie 10 milijonų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.