Naujienų srautas

Lietuvoje2013.03.04 10:56

Pakartotiniai rinkimai: reikės antrojo turo, daugiausiai balsų gavo valdančiųjų kandidatai

15min.lt 2013.03.04 10:56

Suskaičiavus visus rinkėjų balsus, aišku, kad visose trijose vienmandatėse apygardose, kuriose vyko pakartotiniai rinkimai į Seimą, prireiks antrojo turo. Daugiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė valdančiųjų partijų atstovai – socialdemokratai ir „tvarkietis“.

Suskaičiavus visus rinkėjų balsus, aišku, kad visose trijose vienmandatėse apygardose, kuriose vyko pakartotiniai rinkimai į Seimą, prireiks antrojo turo. Daugiausiai rinkėjų palaikymo sulaukė valdančiųjų partijų atstovai – socialdemokratai ir „tvarkietis“.

Rinkėjų aktyvumas apygardose, uždarius apylinkes, buvo toks: Biržų–Kupiškio – 35,89 proc., Zarasų–Visagino – 30,91 proc., Ukmergės – 31,66 proc.

Rinkėjų aktyvumas visose trijose apygardose buvo 33,16 proc., o tai yra mažesnis negu 2012 m. spalio 14 d. rinkėjų aktyvumas siekė 44,62 proc. Tačiau spalio 28 d. tebuvo 30,02 proc. prie balsadėžių atėjusių rinkėjų.

Rezultatai pagal apygardas (114 iš 114 apylinkių):

Biržų–Kupiškio: Aleksandras Zeltinis /Lietuvos socialdemokratų partija (31,66 proc.). Antrajame ture A. Zeltinis privalės kovoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidate Nijole Šatiene ir „darbiečiu“ Ritu Vaiginu – abu šie kandidatai surinko po 16,68 proc. balsų.

Ukmergės: Kazys Grybauskas/Lietuvos socialdemokratų partija (20,81 proc.). Kartu su K. Grybausku į antrąjį turą pateko ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Janina Galiauskienė, surinkusi 17,36 proc. balsų.

Zarasų–Visagino: Algimantas Dumbrava/„Tvarka ir teisingumas“ (52,35 proc.). Nors A. Dumbrava sulaukė daugiau nei pusės balsuoti atėjusių rinkėjų balsų, to nepakako, kad jis laimėtų rinkimus jau pirmajame ture.

„Pagal įstatymą yra dvi taisyklės. Pirma taisyklė: jeigu yra 40 proc. aktyvumas, tai jis būtų patekęs. Bet tokio aktyvumo nėra, todėl reikia skaičiuoti pagal antrąją taisyklę, kur sakoma, kad nuo sąrašinių rinkėjų 30 proc. reikia gauti balsų“, – sekmadienio vakarą sakė VRK pirmininkas Z. Vaigauskas. Antrajame ture A. Dumbravos konkurentas bus socialdemokratas Nikolajus Gusevas.

Antrasis turas numatomas po dviejų savaičių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi