Sveikata

2020.11.30 13:46

Ministras: išaugęs mirčių ne nuo COVID-19 skaičius gali būti susijęs su negautomis medicinos paslaugomis

Monika Grigutytė, ELTA2020.11.30 13:46

Laikinai pareigas einantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neatmeta galimybės, kad išaugęs mirčių ne nuo COVID-19 infekcijos skaičius gali būti susijęs su laiku nesuteiktomis planinėmis paslaugomis.

„Dalis išaugusių (mirčių – ELTA) atvejų gali būti susiję su negautomis paslaugomis, bet nebūtinai jos yra susijusios su tuo, kad fiziškai kažkokia paslauga yra neprieinama. Gauname žinučių, kad žmonės bijo tiek kviestis greitąją pagalbą, tiek vykti į gydymo įstaigas bijodami užsikrėsti koronavirusu, ypač vyresnio amžiaus. O būtent šioje vyresnio, 80-89 metų amžiaus, žmonių kategorijoje ir yra didžiausias mirčių skaičiaus augimas“, – spaudos konferencijoje pirmadienį teigė jis.

A. Veryga taip pat pažymėjo, kad kai kurios mirtys gali būti siejamos ir su nenustatytais COVID-19 atvejais.
„Kitas dalykas yra mirtys namuose: čia taip pat gali slėptis tos pačios mirtys nuo COVID-19, t.y. nediagnozuoti COVID-19, kai yra neaišku, ar žmogus vis tik mirė nuo šitos patologijos, ar ne. Aiškinamės toliau. Vienareikšmiškai pasakyti, kad (apskritai išaugęs mirčių skaičius – ELTA) yra susiję su paslaugų apribojimu šiandien pagal tuos duomenis, kuriuos turime, negalime“, – tikino A. Veryga