Lietuvoje

2020.11.30 11:18

Seimo pirmininkė dar kartą ragina politikus priimti sprendimus dėl nuotolinio darbo: situacija prastesnė nei pavasarį

pranešė, kad pasveiko nuo COVID-19; atnaujinta 14.36
LRT.lt2020.11.30 11:18

Koronaviruso infekciją nustačius dar vienam Seimo nariui, Darbo partijos atstovui Viktorui Fiodorovui, parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Seimo darbo sustabdymas savaitei ar dviem nėra tas sprendimas, kuris išspręstų COVID-19 protrūkio situaciją.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, būtina kuo skubiau priimti sprendimus dėl nuotolinių diskusijų ir darbo.

„Kuomet per parą Lietuvoje nustatomi tūkstančiai naujų atvejų, net ir labai save saugojantys žmonės rizikuoja užsikrėsti. Tiesiog toks mastas“, – teigia Seimo vadovė.

Ji pasiremia buvusios Konstitucinio Teismo teisėjos Tomos Birmontienės teiginiais, kad sąlygų parlamentarams dirbti nuotoliniu būdu nesudarymas prieštarauja Konstitucijai, o Užkrečiamų ligų kontrolės įstatymo spragos gresia konstituciniu chaosu.

„Esame tikrai kitokioje situacijoje nei pavasarį. Prastesnėje. Privalome pergalvoti savo pozicijas ir priimti sprendimus remdamiesi ne politine simpatija – antipatija, o racionaliu protu. Jau minėjau, kad Seimas privalo dirbti nepertraukiamai“, – sako Seimo pirmininkė.

Ji pabrėžia, kad tokie sprendimai bus priimti artimiausiu metu, o pirmieji žingsniai gali būti žengti dar šią savaitę.

Kiek vėliau V. Čmilytė-Nielsen savo feisbuko paskyroje taip pat pranešė, kad oficialiai pasveiko nuo COVID-19.

„Jeigu mane kas sutiksite gatvėje, negalvokite, kad pažeidžiau izoliavimosi taisykles. Mane gydytojai dar savaitgalį pripažino pasveikusia, todėl dabar galiu vėl laisvai (kiek leidžia apsauga) vaikštinėti gatvėmis ar nusipirkti kavos.

Man tikrai pasisekė „persirgti“ nepajutus COVID-19 nagų aštrumo. Kai gavau teigiamą atsakymą, buvau pasiruošusi tam, apie ką feisbuke rašė jau ne vienas žmogus. Tačiau nei aukštos temperatūros, nei nemigos, nei skonio ir kvapo praradimų, nei raumenų ar sąnarių sukimo. Mano šeima taip pat išsisuko palyginti lengvai“, – rašo Seimo pirmininkė.

Jeigu mane kas sutiksite gatvėje, negalvokite, kad pažeidžiau izoliavimosi taisykles. Mane gydytojai dar savaitgalį...

Posted by Viktorija Čmilytė-Nielsen on Monday, November 30, 2020

LRT.lt primena, kad anksčiau koronavirusas nustatytas parlamento pirmininkei, liberalei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, taip pat liberalams Viktorui Pranckiečiui, Jonui Varkaliui, konservatoriams Vytautui Juozapaičiui, Andriui Kupčinskui.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras yra Seimą įvardinęs kaip koronaviruso židinį, dėl to parlamento darbas buvo kiek pristabdytas.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24