Lietuvoje

2016.02.24 07:39

Paaiškės krematoriumo Vilniuje likimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.24 07:39

Vilniaus valdžia trečiadienį svarstys krematoriumo statybos klausimą sostinėje. 

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, tarybai bus siūloma nepritarti krematoriumo statybai šalia Olandų gatvėje įsikūrusių laidojimo namų. Krematoriumo įrengimui šioje vietoje nepritaria ir vietos bendruomenė

Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius sako, kad nepritarus sprendimui, projektas Olandų gatvėje nebus vykdomas. Pasak L. Kvedaravičiaus, dėl noro užsiimti tokia veikla kitose miesto vietose vyks svarstymai.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos užsakymu atlikta apklausa parodė, kad didžioji dalis vilniečių – beveik 74 procentai – pasisako už krematoriumo statybas sostinėje, tačiau ne miesto centre. Telefonu buvo apklausta per tūkstantį sostinės gyventojų.

Teritorija, kurioje siekiama statyti krematoriumą, yra Pavilnių regioninio parko ir geomorfologinio draustinio dalis, ribojasi su senųjų žydų kapinių teritorija.

Apie galimybę krematoriumus statyti Vilniuje yra prabilusios dvi bendrovės. Pasak jų atstovų, tokių paslaugų poreikis auga, o Vilniaus regiono gyventojams jos taptų prieinamesnės.

Lietuvoje krematoriumas veikia Kėdainiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.