Lietuvoje

2020.11.30 15:34

Išeinanti valdžia skuba leisti pinigus: perka sidabro medalius, kalbų kursus ir klipus apie pro langą krentančius vaikus

Kristina Jackūnaitė, Jurga Tvaskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.30 15:34

Paskutines dienas dirbanti Vyriausybė už reprezentacines lėšas iš monetų kalyklos įsigijo 200 sidabrinių medalių padėkoti Vyriausybės kanceliarijos, atskaitingų įstaigų ir savivaldybių darbuotojams. Kanceliarija teigia, kad tokią praktiką taiko daugelis valstybės institucijų, tačiau Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas sako, kad dovanoti medalius, kai kitų metų biudžetas toks įtemptas, – nesolidu.

Šią savaitę Ingrida Šimonytė tapo paskirtąja premjere, o Saulius Skvernelis – laikinuoju. Nors Vyriausybėje tarpuvaldis, pirkimai nesustojo. Lapkričio pabaigoje neskelbiamų derybų būdu Vyriausybės kanceliarija už 12 tūkst. eurų iš reprezentacijai skirtų lėšų užsisakė 200 sidabrinių medalių iš monetų kalyklos.

„Medaliai įsigyti, kaip 17-tos Vyriausybės atminimo dovana, siekiant padėkoti savivaldos, vyriausybės kanceliarijos atstovams, atskaitingų įstaigų darbuotojams už bendradarbiavimą ir svarų indėlį įgyvendinant Vyriausybės programą bei svarbius projektus, prisidedančius prie valstybės plėtros, – rašoma Vyriausybės spaudos tarnybos LRT TELEVIZIJAI atsiųstame rašte. – Medaliai, atminimo dovanos, yra įprasta praktika, kurią taiko daugelis valstybės institucijų.“

Žinios. Būrius žmonių prie eglučių stebintys epidemiologai: po savaitės turėsime infekcijų šuolį

„Šiandien mes pagal pateiktą biudžetą matom, kad medikų atlyginimų augimas yra įšaldytas, tam nėra numatyta jokių lėšų, mažinamos išlaidos savarankiškom funkcijom vykdyti savivaldybėms, savivaldybės netenka apie 80–90 mln., matome net sustabdytą pensijų indeksavimą – pagal įstatymus turėtų būti 9 proc., tuo tarpu biudžete numatyti 7 proc. – tai šitame visame kontekste, kada neužtenka pinigų įgyvendinti įstatymuose priimtus sprendimus, dovanoti medalius atrodo tiesiog labai nesolidu", – mano Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Rugsėjį kanceliarija dar pirko ir anglų kalbos kursų pratęsimą trims asmenims. Kam, neatskleidžia.

Jaroslavo Narkevičiaus vadovaujama Susisiekimo ministerija vos prieš dvi savaites už beveik 3,5 tūkst. eurų įsigijo emocijų valdymo ir komandinio sutelktumo mokymus, kurie turi įvykti iki birželio 30 dienos ne toliau nei 100 kilometrų nuo Vilniaus.

„Susisiekimo ministerija skiria daug dėmesio darbuotojų tobulėjimui, jų kompetencijų ir įgūdžių augimui. Svarbios ne tik „kietosios“ , bet ir „minkštosios“ kompetencijos ir įgūdžiai. Emocinis intelektas ir emocijų valdymas yra svarbiausias įgūdis dirbant kolektyve, komandoje, puoselėjant vertybiškai stiprią organizacinę kultūrą“, – pirkinį irgi tik raštu pakomentavo ministerija.

Lino Kukuraičio vadovaujama Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau spalio pabaigoje už beveik 10 tūkst. eurų pirko vaizdo ir garso klipo sukūrimą, kuriuo siekiama tėvus įspėti, kad vaikai gali iškristi pro langus. Šiemet tokių atvejų buvo 5, pernai – 4, užpernai – 3. Spalio pabaigoje už 22 tūkst. eurų nupirkti ir 6 straipsniai apie senjorus spaudoje.

„Dėl to, kad vyresnio amžiaus žmonės patiria izoliaciją ir didesnę riziką, ypač COVID-19 kontekste, susirgti sunkesne ligos forma, dėl to menkėja vyresnio amžiaus žmonių įvaizdis visuomenėje, todėl svarbu stiprinti ir formuoti tą geresnį įvaizdį“, – paaiškino ministerijos atstovas Steponas Kulbauskas.

„Valstiečių“ frakcijos Seime narė Agnė Širinskienė teigia, kad šie pirkimai – nieko neįprasto.

„Valstybės gyvenimas, nežiūrint to, kad įvyko rinkimai ir išrinkti konservatoriai, tikrai nesustoja. Valstybės tarnautojai dirba nenutrūkstamai, tai yra natūralu, kad vyksta jų mokymas, kad jie mokosi užsienio kalbas, kad jie investuoja į savo kolektyvo dalyką ir įsigyja vienas ar kitas prekes ar paslaugas, – sako ji. – Aš tik pajuokaudama galiu pasakyti, kad, na, gali būti kitą kartą paprašys, kad gaisrininkai gaisrų negesintų ir sustotų tiems 2 mėnesiams, kol kažkas suformuos valdžią.“

Konservatorius M. Majauskas nesutinka.

„Tai, jog yra tarpuvaldis, nereiškia, kad valstybės gyvenimas turi sustoti. Tačiau skubotų sprendimų ministerijos neturėtų priiminėti. Ypatingai noriu atkreipti dėmesį į Ateities ekonomikos DNR plano įgyvendinimą, kur matome, kad paskutinėmis minutėmis priimt sprendimai dėl dešimčių ar net 100 mln., kurie iš tikrųjų kelia daug abejonių, ar pinigai bus neištaškyti ar jie bus tikrai panaudoti prasmingai“, – tvirtina jis.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas sako pasirašęs kreipimąsi į visus laikinuosius ministrus, ragindamas nedaryti skubotų sprendimų ir nepasirašinėti sutarčių ir pirkimų paskutinę minutę, jei dėl jų gali kilti bent menkiausių abejonių.

Populiariausi

Medikai

Lietuvoje

2021.01.22 09:32

Infekcija pasiglemžė nė 40-ies neturėjusio žmogaus gyvybę, su COVID-19 kovojo ilgiau nei mėnesį per parą – 1032 nauji atvejai, mirė 29 asmenys, 1453 pasveiko, atnaujinta 12.25

8
Gintautas Paluckas

Lietuvoje

2021.01.22 17:49

Postą paliekantis Paluckas: vidinis karas partijoje akivaizdžiai gresia Olekas dalyvaus rinkimuose ir neatmeta, kad sugrįžtų atskilę „socdarbiečiai“; atnaujinta 20.40

10