Lietuvoje

2020.11.29 16:36

Epidemiologai pasibaisėję eglučių įžiebimo šventėmis: po savaitės turėsime infekcijų šuolį

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.29 16:36

Epidemiologai dar kartą perspėja dėl pavojaus užsikrėsti masinių susibūrimų vietose – ypač savaitgaliais, kai traukos centrais tampa ne tik prekybos centrai, bet ir kalėdinės gatvės bei jau papuoštos miestų šventinės eglės.

Po šeštadienio eglučių įžiebimo švenčių didžiuosiuose miestuose, visuomenės sveikatos centro specialistai įspėja apie vėl po 5 ar 7 parų šoktelėjusius užsikrėtimų skaičius.

„Galėtume sakyti, kad minios galėtų būti vertinamos kaip nedidelės, jei turėtume kitokius atvejų skaičius ir kitokį vidinį infekcijos plitimą šalyje. Šiuo metu esame tokioje situacijoje, kai kiekvienas mūsų papildomas socialinis kontaktas yra papildoma rizika ir papildoma galimybė atvejų statistikai augti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė.

Žinios. Šalies didmiesčiuose perpus mažiau žmonių keliauja viešuoju transportu

„Tikrai įsivaizduoju, kaip į tai žiūri medikai, kurie deda visas pastangas, gelbėdami gyvybes tų asmenų, kuriems reikia plaučių ventiliacijos, kuriems reikia reanimacijos ir intensyviosios terapijos priemonių“, – tęsė ji.

„Yra labai sudėtinga situacija gydymo įstaigose, todėl visuomenės sveikatos specialistai su pasibaisėjimu į šią situaciją žiūri“, – teigė J. Petravičienė.