Lietuvoje

2016.02.23 16:41

Antradienį streiką nutraukė 3 dešimtys mokyklų

BNS2016.02.23 16:41

Pirmadienį neterminuotą streiką pradėjo 233 ugdymo įstaigos, tačiau antradienį bent trys dešimtys iš jų jau veikė įprastai.

Švietimo ir mokslo ministerija, remdamasi iš savivaldybių gautais duomenimis, skelbia, kad antradienį streiką tęsia pedagogai 200 švietimo įstaigų. Pažymima, kad streiką paskelbusiose mokyklose streikuoja ne visi pedagogai.

Tarp streiką nutraukusių įstaigų – Telšių lopšelis-darželis „Žemaitukas“. Šios įstaigos direktorė Aleksandra Dapkienė BNS sakė, kad pirmadienį streikavusios auklėtojos ir jų padėjėjos streiką nutraukė geranoriškai, labiausiai atsižvelgdamos į tėvų interesus.

„Tėvai buvo perspėti, kad pirmadienį vyks streikas ir dauguma vaikų pirmadienį neatėjo, tačiau šiandien mes turime 111 vaikų“, – sakė direktorė.

Tuo metu streiką tęsiantys Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos pedagogai žada ir toliau nevesti pamokų. Įstaigos profesinės sąjungos pirmininkė Liuda Ščensnovičienė BNS sakė, kad streikuojantys pedagogai jaučia ir tėvų palaikymą, daug jų per streiką visai neleidžia vaikų į mokyklą. Jos teigimu, antradienį pustuštėje mokyklose apsilankė grupė politikų.

„Buvo politikų, pavyzdžiui, Vytautas Gapšys. Tačiau vyko tik kalbos – kaip jau devynerius metus. Man nuo to atlyginimas nedidėja“, – sakė L. Ščensnovičienė, paklausta, ar politikams pavyko įkalbėti mokytojus stabdyti streiką.

Naujas derybų raundas su streikuojančių mokytojų atstovais vyriausybėje vyks trečiadienį.

Valdančiosios koalicijos politinė taryba antradienį sutarė, kad vyriausybė patvirtins trejų metų mokytojų atlyginimų kėlimo programą, o mažiausiai uždirbančių pedagogų algos kils jau nuo šių metų rugsėjo.

Po politinės tarybos posėdžio antradienį premjeras Algirdas Butkevičius žurnalistams sakė negalintis įvardinti konkrečios sumos, kiek mokytojų atlyginimų kėlimui šiemet bus skirta lėšų, bet tvirtino, jog šios lėšos turėtų būti paimtos iš dabartinių Švietimo ir mokslo ministerijos resursų.

Darbo partijos lyderis europarlamentaras Valentinas Mazuronis valdančiųjų sprendimą vadino kompromisiniu ir sakė tikintis, jog pažadas vyriausybėje patvirtinti trejų metų atlyginimų kėlimo programą pedagogus paskatins nutraukti streiką.

Valdantieji socialdemokratai politinę tarybą sušaukė skelbdami, jog nori išsiaiškinti, ar „darbiečiai“ pritaria vyriausybės politikai dėl švietimo, po to, kai Darbo partijos frakcijos atstovai užregistravo siūlymą Vyriausybei iki rugpjūčio skirti 17,2 mln. eurų pedagogų atlyginimų padidinimui. DP vadovas V. Mazuronis sakė, kad valdantiesiems radus sutarimą dėl švietimo finansavimo, didesnės biudžeto dalies švietimui bus siekiama ilgesniame laike.

Streikuojantys mokytojai reikalauja, kad nuo rugsėjo būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių, kurios esą leidžia švietimo darbuotojams už tą patį darbą nustatyti nevienodą atlygį. Būtent dėl pastarojo reikalavimo iki šiol strigo pedagogų ir vyriausybės atstovų derybos. Jam įgyvendinti reikia apie 18 mln. eurų, kurių Švietimo ir mokslo ministerija sistemos viduje sako nerasianti, savo ruožtu Finansų ministerija ir premjeras nepritaria valstybės biudžeto peržiūrėjimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt