Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.23 12:53

Dėl neįvykusios Seimo neeilinės sesijos aiškinsis Etikos ir procedūrų komisija

ELTA 2016.02.23 12:53

Valdantieji atmeta Seimo opozicijos kaltinimus dėl esą sužlugdytos neeilinės Seimo sesijos. Trečiadienį posėdžiausianti Seimo Etikos ir procedūrų komisija turėtų aiškintis, ar neeilinės sesijos metu nebuvo pažeistas Seimo statutas ir ar teisėtai sesija neįvyko. 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Seimo opozicinių frakcijų vardu antradienį buvo pasikvietusi Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę ir ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių atvykti į bendrą Seimo TS-LKD, Liberalų sąjūdžio ir Mišrios Seimo narių grupės posėdį. Jame valstybės vadovai aiškinosi, ar valdančioji koalicija gerbia Konstitucijoje įtvirtintas opozicijos teises inicijuoti neeilines Seimo sesijas ir jose užduoti valdžiai klausimus apie galimos korupcijos faktus. 

„Rytoj renkasi Etikos ir procedūrų komisija. Ji pagal Statutą yra atsakinga už Statuto išaiškinimą ir, jeigu buvo pažeista kažkuri procedūra vedant posėdį, ir tai konstatuos Etikos komisija, tai atitinkamai aš, kaip Seimo pirmininkė, reaguosiu. O jeigu bus pasakyta, kad procedūros buvo išpildytos pagal Statutą, tada taip ir bus baigtas tas klausimas“, – po posėdžio žurnalistams sakė Seimo pirmininkė L. Graužinienė. 

Pasak Seimo opozicijos lyderio konservatoriaus Andriaus Kubiliaus, tai, kad neįvyko neeilinė sesija, yra neteisėta.

„Mūsų įsitikinimu, Seimo vadovybė ir valdantieji elgiasi tiesiog neteisėtai. Konstitucijoje labai aiškiai pasakyta, kad trečdalis Seimo narių gali sušaukti neeilinę Seimo sesiją, ir ji turi vykti. Tai visokie procedūriniai aiškinimai, kodėl valdantieji leido sau balsuoti prieš, ir šitokiu būdu tariamai sustabdė tolimesnę sesijos eigą, yra tiesiog bandymas surasti nepagrįstą pasiteisinimą. Sesija yra nutraukta neteisėtai, sesija turi vykti dabar. 

Bet kuriuo atveju mes kreipsimės, jeigu ji nebus sušaukta, į Konstitucinį Teismą, iš esmės gindami vieną iš principinių demokratinių vertybių. Demokratija remiasi keliais labai aiškiais principais: laisvais ir demokratiniais rinkimais, valdžios atskaitomybe tiek parlamentui, tiek pilietinei visuomenei ir nepriklausomais teismais. Šiandieninė valdžia pademonstravo, kad tokios demokratinės vertybės, kaip valdžios atskaitomybė parlamentinei opozicijai, šios valdžios yra visiškai negerbiamos“, – sakė A. Kubilius.

Politikas nesutiko, kad prie neeilinės sesijos prisidėjo ir patys konservatoriai, kai ne visi jų frakcijos nariai dalyvavo posėdyje. Tokius argumentus A. Kubilius vadino absurdiškais. 

Savo ruožtu opozicijos pažertus priekaištus valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis, Premjeras A. Butkevičius teigė vertinąs kaip populizmą, politinį šou artėjant Seimo rinkimams.

ELTA primena, kad praėjusį trečiadienį Seimas turėjo pradėti neeilinę sesiją, tačiau, nepatvirtinus jos darbų programų, sesija neįvyko.

Už neeilinės sesijos programą balsavimo metu pasisakė 31 parlamentaras, prieš – 21, susilaikė 44.

Neeilinę Seimo sesiją buvo nuspręsta sušaukti atsižvelgiant į 48 parlamentarų prašymą, ją inicijavo Seimo konservatorių partijos frakcija. Opozicijos siūlymu į darbų programą turėjo būti įtrauktas apkaltos klausimas „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, taip pat Politinių partijų įstatymo ir Baudžiamojo kodekso įstatymų pataisos, su alkoholizmo prevencija susiję klausimai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi