Lietuvoje

2016.02.23 16:37

A. Butkevičius: švietimo profsąjungoms įtaką galimai daro Rusija

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2016.02.23 16:37

Premjeras teigia, kad pedagogų streikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms įtaką galbūt daro ir Rusija. 

Tai Algirdas Butkevičius pareiškė Seime, susitikęs su opozicinėmis frakcijomis. Tokią informaciją  iš tam tikrų tarnybų Vyriausybės vadovas teigia gavęs pirmadienį.

Seimo pirmininkė teigia neturinti konkrečios informacijos apie Maskvos galimą įtaką švietimo darbuotojų profsąjungoms. Tačiau Loreta Graužinienė ketina tai aptarti su Valstybės saugumo departamento vadovybe.

Profsąjungos pirmininkas: tai yra kliedesys

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas A. Jurgelevičius antradienį 15min sakė, kad Lietuvoje darosi įprasta, jog pritrūkusi argumentų visi politikai pradeda kalbėti apie Rusijos įtaką. 

„Aš esu istorijos mokytojas ir galiu prisiminti karalių Liudviką XIV, kuris buvo mėgėjas kariauti. Jis ant patrankų buvo liepęs išraižyti tokį posakį: paskutinis karalių argumentas.  O A.Butkevičiui kuris – kitaip nepasakysiu – paskelbė karą profesinėms sąjungoms, paskutinis argumentas yra kliedesys, kad rusai puola“, – tvirtino jis.

A. Jurgelevičius pabrėžė kliedesių nekomentuojantis. 

„Aš puikiai žinau savo biografiją, puikiai žinau, kokie argumentai veda mane dirbant mokytoju, dirbant profesinėje sąjungoje ir skelbiant streiką. Netikiu, kad tam tikros tarnybos nežino, kas aš esu toks, jeigu joms apskritai įdomi mano kukli asmenybė. Tik tiek galiu pasakyti“, – teigė profsąjungos pirmininkas.

Premjeras sako nesibaiminantis būti paduotas į teismą dėl šmeižto, paskelbus, kad pedagogų streikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms įtaką galbūt daroma iš Rusijos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.