Lietuvoje

2020.11.28 12:37

Ištikimų stintautojų neatbaido ir karantinas: savaitgalį uostamiestyje laukiama žvejų antplūdžio iš visos Lietuvos

kiek gali kainuoti kilogramas stintų?
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.11.28 12:37

Stintų žvejybos sezonas įgauna pagreitį. Agurkais kvepiančias žuveles šiomis dienomis žvejai traukia dešimtimis. Didesnius besiruošiančiųjų šio savaitgalio žvejybai srautus fiksuoja ir prekeiviai, neslepiama – žinia apie gerai kimbančias stintas jau nuvilnijo ir iki kitų miestų.

Nors pirmosios stintos uostamiestyje ir Palangoje kibti pradėjo spalio gale, tačiau tikrasis šio žiemiško delikateso žvejybos sezonas, panašu, pagreitį įgauna tik dabar.

Šiomis dienomis žvejai vieni kitiems pasakoja per kelias valandas bent keliasdešimt žuvelių ištraukiantys tiek ties Senąja, tiek ties Naująja perkėlomis. Kai kurie per vakarą pagauna net ir apie 100 stintų.

Žvejai džiaugiasi ne tik laimikio gausa, bet ir tuo, kad žuvelės nemažos. Tiesa, šiomis dienomis, kai stintų laimikis per vasara siekia ir apie kilogramą, žinia apie „rimtai pajudėjusias“ žuvis jau pasiekė ir kitų miestų žvejus. Tikėtina, kad savaitgalį nemažai meškeriotojų patrauks į žvejybą. Tą penktadienį jau pajuto ir žūklės reikmenimis prekiaujantys verslininkai.

„Jau nuo vakar dirbame net sušilę. Daug žmonių jau yra ir iš kitų miestų – iš visos Lietuvos atvažiuoja“, – pasakojo parduotuvės „Prie Sendvario“, kur meškeriotojai vis skuba pirkti esą stintoms patrauklių „atominės“ spalvos avižėlių, savininkas Rolandas Stonkus.

Pašnekovas prisiminė, kad praėjusiais metais buvo savaitgalių, kai krantinėse netgi stigo vietos žvejams, neabejojama, kad šiemet situacija pasikartos, o gali būti, kad meškeriotojų bus ir dar daugiau.

„Manau, kiekviena dieną eis vis geryn, jeigu oro sąlygos leis. Dabar jos – palankios“, – prognozavo R. Stonkus.

Nors praėjusi žiema meškeriotojams neleido pasidžiaugti žūkle nuo Kuršių marių ledo, tačiau žmonės prisitaikė – pradėta stintas gaudyti iš laivų.

„Kai uždraudė menkes gaudyti – gidai persiorientavo į stintų žūklę. Už tam tikrą mokestį plukdo žmones pažvejoti. Ir labai patogu: nereikia trintis, ieškoti vietos, visada gali rasti būrį stintų ir sėkmingai gaudyti. Be to, šiltai gali būti – nueiti į kajutę pasišildyti, išgerti arbatos“, – dėstė pašnekovas.

Tai, kad šį savaitgalį galima tikėtis stintautojų antplūdžio patvirtino ir kitas žūklės reikmenimis prekiaujantis verslininkas Egidijus Karpas. Tačiau, anot jo, pikas – dar ateityje.

Bus tų stintų, tikrai visi spės nusipirkti. Šventėms tikrai užteks.

Stintos prieš kurį laiką jau pasirodė ir ant turgaus prekeivių prekystalių. Bendrovės „Naujasis turgus“ direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Mickus pasakojo, kad pirmąkart turgavietėje pasirodžiusias žuveles lankytojai išpirko ypač greitai. Paklausa buvo ir vėliau. Prekeiviai stintų kilogramą įkainavo 6 eurais.

„Bus tų stintų, tikrai visi spės nusipirkti. Šventėms tikrai užteks. Prekeiviai turi ir karšių, buvo vėgėlių, starkių, net ungurių buvo“, – patikino V. Mickus.

Tiesa, kiek neramiai vertinamos žinios apie galimus verslinės žuvininkystės ribojimus ateinančiais metais. Baiminamasi, ar prekeiviai gaus šviežių žuvų ir ar neliks ant prekystalių vien tik šaldytos.

Populiariausi