Lietuvoje

2020.11.27 15:52

Veryga: dėl pandeminio nuovargio žmonės ignoruoja problemą, kaip pramogų vietą renkasi prekybos centrus

Dainora Karklytė, ELTA2020.11.27 15:52

Šią savaitę neįvykus lauktam koronaviruso statistikos kreivės lūžiui ir užsikrėtusiųjų daugėjant kasdien, laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad taip yra dėl to, kad žmonės yra pavargę nuo pandemijos ir atsipalaidavo.

„Deja, panašu, kad žmonės, kaip ir kitos šalys sako, tam tikra prasme pavargo. Tai netgi vadina „karantininiu nuovargiu“. Deja, bet tas nuovargis, matyt, lemia, kad dažnu atveju problema yra ignoruojama, girdime apie šventes, kur žmonės susirenka ir švenčia. Kad ir artimoje aplinkoje, bet nemažai žmonių sudalyvauja“, – penktadienį lankydamasis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje žurnalistams sakė A. Veryga.

Jo teigimu, ministerija gauna pranešimų ir apie slepiamus koronaviruso atvejus įmonėse, organizacijose.

„(Darbuotojai – ELTA) verčiami eiti į darbą, tada liga išplinta kolektyvuose“, – pažymėjo laikinasis sveikatos apsaugos ministras.

A. Veryga taip pat atkreipė dėmesį, kad žmonės kaip pramogų ar laiko leidimo vietą pasirenka prekybos centrus.

„Matome ir kitas „įdomias“ tendencijas – žmonės, nebegalėdami nueiti į teatrą ar kažkur kitur, renkasi prekybos centruose. Įvairiausių turime problemų. Nebeturime tokio griežto karantino kaip pavasarį, tad matyt, tas atsipalaidavimas ir lemia, kad virusas plinta“, – pridūrė A. Veryga.

ELTA primena, kad pastarąją savaitę epidemiologai teigė laukią karantino režimo rezultato – koronaviruso kreivės kritimo žemyn. Vis dėlto šiomis dienomis užfiksuotų COVID-19 atvejų skaičius kasdien viršydavo 2 tūkst. A. Veryga neslepia, kad kitą savaitę Vyriausybė gali svarstyti apie papildomų karantino griežtinimo priemonių įvedimą.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.18 16:30

COVID-19 situacijai gerėjant, ekspertai pristatė keturis karantino švelninimo scenarijus pasiektas lapkričio pradžios lygmuo; atnaujinta 17.43