Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.23 09:45

Prezidentūra: Patriotų premija diskredituojama

ELTA 2016.02.23 09:45

Atsisakymas Patriotų premiją skirti filosofei Nerijai Putinaitei diskredituoja patį apdovanojimą, o neskyrimo aplinkybių paviešinimas skaldo visuomenę, teigia prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

„Pati situacija – ją galima pavadinti apgailėtina. Tai yra tam tikras pačios premijos diskreditavimas“, – „Žinių radijui“ antradienį kalbėjo M. Lingė.

Patriotų premija N. Putinaitei buvo skirta už monografiją „Nugenėta pušis: ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“, tačiau vėliau atšaukta krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sprendimu, nes ministrui nebuvo priimtinas darbe išdėstytas požiūris į poetą Justiną Marcinkevičių. Po šio sprendimo paviešinimo Patriotų premijos atsisakė kiti laureatai.

„Jeigu ministras turėjo tiesioginę jungtį komisijoje... Jeigu nebuvo kitų galimybių išspręsti tuos klausimus, organizacinius nesklandumus, ir turime situaciją, kai viskas yra iškeliama į viešumą ir norom ar nenorom bandoma net ir paskaldyti visuomenę, kad ji dalintųsi ir diskutuotų į požiūrius“, – situaciją komentavo M. Lingė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi