Lietuvoje

2016.02.23 10:28

Premjeras nurodė, kaip bus kovojama su alkoholio vartojimu

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.02.23 10:28

Alkoholio vartojimo draudimai, kuriems buvo pritarta pirmadienį, problemos neišspręs, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Anot jo, būtina įdėti daugiau darbo ir didžiausią dėmesį skirti švietėjiškai veiklai.

„Šie draudimai, kuriems buvo pritarta pirmadienį, manau, problemos neišspręs. Manau, kad reikalingas darbas, turi būti išplečiama socialinė reklama, kuri skatintų mažesnį alkoholio vartojimą. Taip pat galiu pasakyti, kad jau pradėjo veikti Valstybinis sveikatos stiprinimo fondas. Tam numatytos papildomos lėšos, kurios skiriamos prevencinėms, šviečiamosioms programoms įgyvendinti, kovojant su žalingu alkoholio vartojimu“, – tvirtina A. Butkevičius.

Jis priduria, kad rengiamas įstatymo projektas, kuriame bus numatyta dar daugiau priemonių, kaip kovoti su alkoholio vartojimu. Premjeras primena, kad kai kurios priemonės jau įgyvendintos, pavyzdžiui, nuo sausio 1 d. buvo uždrausta alkoholiu prekiauti degalinėse.

Ministrų kabinetas pirmadienį pritarė siūlymams dėl alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų. Pritarta, kad alkoholiu būtų prekiaujama ne nuo 8 val. ryto, o nuo 10 val. ryto iki 22 val. vakaro, kad savivaldybėms bus leista spręsti dėl prekybos vietos nustatymo ir kad alkoholio reklama bus leidžiama, tik turint leidimus juo prekiauti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.