Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.23 10:02

Opozicija dėl atšauktos neeilinės sesijos kviečiasi Seimo pirmininkę ir premjerą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.02.23 10:02

Opozicija antradienį kviečia Seimo pirmininkę ir premjerą paaiškinti, ar laikomasi Konstitucijoje įtvirtintos parlamento mažumos teisės inicijuoti neeilines Seimo sesijas . 

Opozicija pasipiktino, kai praėjusią savaitę valdantieji nepritarė opozicijos pasiūlytai neeilinės sesijos programai ir sužlugdė jos darbą.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad rengiant neeilinę sesiją statutas nebuvo pažeistas. Jos teigimu, buvo atlikti visi būtini veiksmai, kad  sesija būtų sušaukta ir vyktų. Pasak L. Graužinienės, dalis parlamentarų nepritardami darbų programai tiesiog išreiškė savo valią.

Tuo metu opozicija mano, kad neeilinė sesija praėjusią savaitę nutraukta neteisėtai. Liberalų seniūnas Eligijus Masiulis sako, kad su valdančios koalicijos lyderiais bus aiškinamasi, kad ateityje nebūtų laužomi esminiai konstitucijos principai ir opozicijos teisės. E. Masiulio teigimu, opozicijos kelti klausimai dėl Darbo partijos neapskaitytų pajamų, Vytauto Gapšio apkaltos, galimai neskaidrių kai kurių vyriausybės sprendimų – niekur nedingo – prie jų turės būti grįžta pavasario sesijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi