Lietuvoje

2020.11.27 12:39

Eurokomisaras Sinkevičius: finansavimas žemės ūkiui turės lemiamą poveikį Baltijos jūros taršai mažinti

Lukas Blekaitis, ELTA2020.11.27 12:39

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad pasirašyta deklaracija dėl veiksmų, kuriais siekiama mažinti Baltijos jūros taršą, numato tris kryptis Baltijos jūros regiono šalims.

„Pirmas žingsnis buvo labai ambicingas susitarimas, jame buvo trys pagrindinės kryptys. Pirmiausia – taršos iš žemės ūkio mažinimas, antra – plastikas ir visos šiukšlės, patenkančios į jūrą, trečia – tvari žuvininkystė. Džiaugiuosi, kad lapkričio pradžioje susirinkę ministrai sprendė kvotų klausimą ir mums pavyko pasiekti susitarimą dėl tvarios žuvininkystės, kuris visiškai atitinka mokslininkų rekomendacijas, ko nėra buvę anksčiau“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje teigė V. Sinkevičius.

Anot eurokomisaro, finansavimas žemės ūkiui turės lemiamą poveikį ir Baltijos jūros taršos mažinimui.

„Mes toliau tęsime darbą su žemės ūkiu. Dabar prasidėję trialogai dėl pertvarkos ir finansavimo žemės ūkyje turės lemiamą poveikį ir Baltijos jūroje. Čia labai svarbus bus palaikymas iš Baltijos jūros valstybių, taip pat ir pirmininkaujančios Vokietijos“, – sakė V. Sinkevičius.

„Džiaugiuosi, kad pirmieji žingsniai įvyko greičiau nei galėjau tikėtis“, – pridūrė jis.

Deklaraciją yra pasirašę Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos ministrai.

Baltijos jūra patenka tarp labiausiai užterštų jūrų visame pasaulyje.

Populiariausi

Mokykla

Lietuvoje

2021.01.20 14:46

Ministrė išvardijo, kaip bus lopomos per pandemiją atsivėrusios mokymosi spragos, – tam skirta 7,5 mln. eurų turi vaikų grąžinimo į mokyklas planą, pagerėjus epidemiologinei padėčiai

Karantinas Kaune

Lietuvoje

2021.01.21 09:34

Lietuvoje nustatyti 1274 nauji COVID-19 atvejai, mirė 32 žmonės, pasveiko dar 2581 vienas mirusysis – iš 40–49 m. amžiaus grupės; atnaujinta 10.07

9