Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.22 18:56

Lietuvoje balandį lankysis Prancūzijos ministras pirmininkas

ELTA 2016.02.22 18:56

Balandį Lietuvoje numatomas Prancūzijos ministro pirmininko Manuelio Vallso vizitas, pranešė pirmadienį Vilniuje besilankantis Prancūzijos ministras Europos reikalams Harlemas Desiras.

Po susitikimo su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi H. Desiras pasidžiaugė sėkmingu jau 25-erius metus trunkančiu Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimu, šalys yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį.

„Manau, kad mūsų santykiai juda į priekį, ir aš džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad balandžio 14 d. lankysis ministras pirmininkas M. Vallsas ir mes aptarsime dar kitus klausimus“, – bendroje spaudos konferencijoje su L. Linkevičiumi sakė svečias.

Pasak H. Desiro, pirmadienį per susitikimą su L. Linkevičiumi mėginta paruošti dokumentą, pagrindinius klausimus, kaip galima įgyvendinti dvišalę strateginę partnerystę. Tai numatantis dokumentas bus pasirašomas M. Vallso vizito metu Vilniuje.

Dvišalius santykius svečias apibūdino kaip „ganėtinai šiltus, nepaisant sovietų okupacijos, jie išliko geranoriški ir toliau tokie bus“. Diplomatas priminė, kad Prancūzijos prezidentas Francois Mitterrandas buvo vienas iš pirmųjų valstybių vadovų, apsilankęs Lietuvoje 1992 m. gegužės 13 d.

H. Desiras priminė, kad Lietuva su Prancūzija bendradarbiauja įvairiose srityse – ekonomikos, energetikos, mokslo, mokslinių tyrimų.

„Lietuva mums yra tikrai svarbi sąjungininkė ES – ji yra euro zonos narė, Šengeno erdvės narė, ji taip pat dalyvauja NATO saugumo projektuose“, – kalbėjo Prancūzijos ministras Europos reikalams.

Be to, pasak H. Desiro, Lietuva Prancūzijai yra svarbi partnerė bendradarbiaujant su Rytų šalimis, ypač šiuo metu, kai išgyvenama terorizmo, saugumo krizė, susiduriama su problemomis Rytų Ukrainoje.

„Lietuva mums padeda bendrauti su šiomis šalimis ir taip pat Lietuva mums yra svarbi partnerė su tuo regionu ekonomikos srityje“, – kalbėjo diplomatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi