Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.22 16:46

J. Olekas: sutartį dėl šarvuočių įsigijimo planuojama pasirašyti vasarą

BNS 2016.02.22 16:46

Sutartį dėl vokiškų šarvuočių „Boxer“ įsigijimo planuojama pasirašyti šių metų liepos mėnesį, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

„Mes, pagal savo grafiką, turime planą, kad ji būtų pasirašyta iki liepos vidurio“, – BNS pirmadienį sakė ministras.

„Dabar labai vyksta intensyvus bendradarbiavimo momentas, kaip tik šią ar kitą savaitę išvyksta mūsų žmonės į Vokietiją derėtis“, – pridūrė jis.

Pasak J. Oleko, su šarvuočių gamintoju „Artec“ pasirašius sutartį liepos mėnesį, Lietuva, kaip ir skelbta anksčiau, pirmųjų keliolikos pėstininkų kovos mašinų sulauktų 2017 metais.

Iš viso Lietuva planuoja įsigyti 88 „Boxer“ šarvuočius, kuriais būtų aprūpinti du kariuomenės Sausumos pajėgų batalionai. Iš jų 84 būtų pėstininkų kovos mašinos, likę keturi – vadovavimo šarvuočiai. Pėstininkų kovos mašinos bus apginkluotos 30 mm bokšteliu MK2 ir vidutinio nuotolio prieštankine ginkluotės sistema „Spike“.

Galimo sandorio vertė kol kas neatskleidžiama, tačiau krašto apsaugos ministras yra sakęs, kad ji turėtų siekti „ženkliai“ mažiau nei viešai įvardyti 500 mln. eurų.

Šiuo metu Lietuva rengiasi prisijungti prie šarvuočių „Boxer“ įsigijimo programos – pėstininkų kovos mašinas valstybė pirks per tarptautinę įsigijimų organizaciją OCCAR. Tai yra tarptautinė organizacija, kuri administruoja gynybos įrangos programas ir vykdo įsigijimus. Šios organizacijos narėmis yra Belgija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Didžioji Britanija. Tačiau ginkluotės įsigijimo programose galima dalyvauti ir kitoms valstybėms, kurios nėra tarptautinės organizacijos narės. Tokio statuso, stodama į OCCAR, siekia ir Lietuva.

Šiuo metu Sausumos pajėgose naudojami šarvuotieji transporteriai „M113“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi