Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.22 16:24

Panevėžyje – trečioji šį sezoną gripo auka

BNS 2016.02.22 16:24

Panevėžio respublikinėje ligoninėje sekmadienį mirė vyras – tai jau trečioji gripo auka Panevėžio apskrityje šį sezoną, pranešė Panevėžio visuomenės sveikatos centras.

Mirė 57 metų vyras, kuriam diagnozuota abipusė pneumonija, sepsis, A tipo gripas. Panevėžietis nuo sezoninio gripo nebuvo skiepytas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2015–2016 m. gripo sezono metu iš viso registruota 12 mirties atvejų (11 patvirtintų laboratoriškai ir 1 kliniškai). Mirė 7 vyrai ir 5 moterys. Mirusiųjų amžius nuo 34 iki 67 metų. Amžiaus vidurkis – 52,8 metų. Jauniausiam mirusiam asmeniui buvo 34 metai (vyras), o vyriausiam – 67 metai (moteris).

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklį su ankstesnės šių metų savaitės duomenimis, sumažėjęs sergamumas gripu ir ŪVKTI užregistruotas visose Lietuvos administracinėse teritorijose. Bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 80,27 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Iš dešimties apskričių sergamumo rodiklis didesnis nei 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų registruotas tik Kauno apskrityje. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų septintąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje.

Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyti 183 asmenys. Iš jų –  87 vaikai. 18 iš hospitalizuotų asmenų paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių. Iš viso hospitalizuotos 3 nėščiosios. Daugiausiai į ligoninę dėl gripo buvo paguldyta Kauno ir Klaipėdos apskrityse.

Pirmadienio duomenimis, gripo epidemiją yra paskelbusios 23 savivaldybės: Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių  miestų ir Alytaus, Druskininkų, Ukmergės, Jurbarko, Lazdijų, Klaipėdos, Telšių, Kretingos, Varėnos, Švenčionių, Prienų, Šakių, Mažeikių, Akmenės, Jonavos, Kauno ir Kėdainių rajonai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi