Lietuvoje

2020.11.27 06:51

Beldžiasi žiemiški orai: sulauksime sniego ir šlapdribos, o temperatūra kris žemiau nulio

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.11.27 06:51

Lietingus orus pamažu keis sniegas ir šlapdriba. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Alva Nagelytė, jau penktadienio antroje dienos pusėje sulauksime sniego ir šlapdribos, o savaitgalį žiemiški orai dar labiau įsitvirtins.

Penktadienį pasirodys pragiedruliai, tačiau protarpiais dar nulis negausus lietus. Jau antroje dienos pusėje, šiaurės rytinėje šalies dalyje pasirodys šlapdriba, o vakare tikimasi ir negausaus sniego.

Pūs stiprokas šiaurės vakarų vėjas.

Aukštesnė temperatūra daugiausia numatoma pirmoje dienos pusėje ir sieks nuo 3–7 laipsnių šilumos. O antroje dienos pusėje į šalį ims plūsti šaltesnis oras ir, pradedant šiauriniais rajonais, temperatūra kris. Vakare temperatūra daug kur pažemės iki 0 arba 1 laipsnio šalčio. Dėl to ims formuotis plikledis.

Savaitgalį šalyje įsivyraus žiemiški orai – iš debesų protarpiais žirs negausus sniegas ar drėbs šlapdriba. Rytiniuose rajonuose susidarys plona sniego danga, o pavojų kels išplitęs plikledis.

Pūs gana atšiaurus šiaurės rytų, šiaurės vidutinio stiprumo vėjas.

Temperatūra naktimis daug kur svyruos tarp 0–2 laipsnių šalčio. Dienomis bus vos vienas kitas laipsnis šilumos.

Sinoptikė žada, kad kitą savaitę žiemiški orai dar labiau įsitvirtins šalyje.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Populiariausi

Koronavirusas/Asociatyvi nuotr.

Lietuvoje

2021.01.23 09:33

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas 1001 koronaviruso atvejis, mirė 30 asmenų, pasveikusiųjų – 3832 ligoninėse gydoma per 1,4 tūkst. COVID-19 pacientų, 171 iš jų – reanimacijoje, patikslinta 14.40

7