Lietuvoje

2020.11.26 21:12

Seime vietą vėl rado Skardžius, Bernatonis, Ačienė: kai kurie pripažįsta – pralaimėjus rinkimus liko tik šis kelias

Augustinas Šemelis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.26 21:12

Po rinkimų savo patarėjų ir padėjėjų komandas formuojantys perrinkti Seimo nariai vis dažniau įdarbina buvusius frakcijos kolegas, kuriems rinkimuose nepasisekė. Padėjėjų komandose Seime dirbti lieka ir tokie neperrinkti ilgamečiai Seimo nariai kaip Artūras Skardžius ir Juozas Bernatonis. Juos įdarbinę Seimo nariai tvirtina, kad jiems pravers buvusių parlamentarų patirtis, tačiau dalis įdarbintųjų pripažįsta, kad pralaimėjus rinkimuose tai buvo vienintelis būdas likti politikoje.

Kelias kadencijas į Seimą rinktas kaip socialdemokratas, vėliau tapęs „socialdarbiečiu“, šiemet Artūras Skardžius pasirinko kitą partiją. Darbo partijos komanda sulaukė mažesnės sėkmės, nei tikėjosi, – A. Skardžius į parlamentą nebepateko. Kitaip, nei aukščiau už jį Darbo partijos sąraše buvęs Vytautas Gapšys. Tiesa, į Seimą patekęs, jis A. Skardžių įdarbino savo patarėju.

„Todėl, kad ponas Skardžius turi didelę patirtį dirbdamas Energetikos komisijoje, ir aš pretendavau į tą komisiją, dabar jau esu jos sudėtyje, tai tikrai jo patirtimi noriu pasinaudoti. Manau, kad tokio lygio žmogus, kad ateina dirbti į komandą, tai yra pasiekimas, nes už tokio lygio atlyginimą, kurį gauna Seimo nario padėjėjai, patarėjai, vargu, ar pavyktų prisikalbinti žmogų dirbti“, – tikina V. Gapšys.

Pasak jo, A. Skardžiaus atlyginimas turėtų būti tarp 800 ir 900 eurų į rankas. Pats A. Skardžius sako, kad šitaip nusprendė prisidėti prie opozicijos darbo Seime – po pralaimėtų rinkimų kito kelio neliko.

Neišrinkti seimūnai – vis dar Seime: tampa partijos kolegų padėjėjais

„Vienas dalykas, dalyvauti politikoj, kai partija laimi rinkimus, kai atsiveria galimybės vykdomojoje valdžioje, o kitas, kai belieka parlamentinė erdvė“, – sako A. Skardžius.

Antrai kadencijai į Seimą perrinktas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša savo padėjėjais įdarbino iškart du buvusius frakcijos kolegas, kuriems per rinkimus nepasisekė. Tai Vida Ačienę ir Arūnas Gumuliauskas. Abu įdarbino, sako, nes pravers jų patirtis.

„Praėjusioj kadencijoj Seime veikė Laisvės kovų ir istorinės atminties komisija, jai vadovavo profesorius Arūnas Gumuliauskas. Šitoje kadencijoje taip pat bus šita komisija, ir toje komisijoje būsiu ir aš pats“, – konstatuoja E. Jovaiša.

V. Ačienę padėjėja įdarbino iškart du perrinkti „valstiečių“ frakcijos kolegos: ne tik E. Jovaiša, bet ir Aušrinė Norkienė.

„Kaip tik yra privalumas, kad buvusi kolegė sutiko dirbti mano patarėja. Kolegės specifinė kompetencija, ypač regionų politikoje, savivaldoje, biudžeto sudaryme ir taip toliau“, – vardija A. Norkienė.

Pasak V. Ačienės, vienam buvusiam frakcijos kolegai ji dirbs visu etatu, kitam – puse.

„Taip išėjo, todėl, kad per ketverius susiformavo tam tikri santykiai tarp žmonių, pasitikėjimas ir panašiai“, – teigia V. Ačienė.

Juozas Bernatonis Seime praleido 24 metus, pirmą kartą išrinktas 1992-aisiais.

Šį rudenį į parlamentą nebepateko, tačiau ir jis neliks be darbo Seime. Jį padėjėju įdarbino dar kartą perrinktas ilgametis kolega Zigmantas Balčytis.

„Man pačiam atėjus pirmą kartą 2000 metais į Seimą reikėjo pusės metų, kad aš susigaudyčiau, kaip veikia šita sistema. Todėl, kadangi jis turi patirties, tai ir gerai, kad jis sutiko dirbti“, – sako Seimo Mišrios grupės narys Z. Balčytis.

„Valstiečių“ frakcijos narys Antanas Vinkus padėjėja įdarbino į Seimą neperrinktą valstietę Levutę Staniuvienę. Pasak A. Vinkaus, ši iš tos pačios apygardos kaip ir jis, todėl pažįsta regiono rinkėjus.

„Įdarbinau ją už pusę etato, dar tiktai kelios dienos, kai ji įdarbinta“, – sako A. Vinkus.

Rimantė Šalaševičiūtė padėjėja įdarbino į Seimą neperrinktą buvusią frakcijos kolegę Audronę Jankuvienę. Ši dirbs visu etatu ir esą pasisiūlė pati.

„Tai aš net neabejodama iškart sutikau. Ko gero, daugiausia su ja bendravau, todėl aš ją puikiai pažinau kaip Seimo narę ir jos gebėjimus žinojau“, – tikina R. Šalaševičiūtė.

„Valstietė“ Asta Kubilienė, į parlamentą taip pat neperrinkta, jau buvo spėjusi įsidarbinti perrinkto kolegos Arvydo Nekrošiaus padėjėjų komandoje, tačiau šio darbo dirbti neteks. Iš Seimo pasitraukus Ramūnui Karbauskiui, jo vietą užims būtent ji.

Populiariausi

Medikų kova su COVID-19

Lietuvoje

2021.01.18 16:30

COVID-19 situacijai gerėjant, ekspertai pristatė keturis karantino švelninimo scenarijus pasiektas lapkričio pradžios lygmuo; atnaujinta 17.43