Lietuvoje

2016.02.22 14:42

A. Pitrėnienė: pedagogų problemas sunku išspręsti vienu mostu

ELTA2016.02.22 14:42

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė teigia suprantanti streikuojančios pedagogų bendruomenės poreikius, tačiau pažadais didinti algas nesižarsto. 

„Mokytojų bendruomenė – tai bendruomenė, kuriai aš pati priklausau, kurią suprantu ir kuriai dirbu. Visuomet esu kartu su mokytojais. Palaikau ir dabartinius pedagogų reikalavimus didinti algas. (...) Pedagogų keliamos problemos yra kompleksinės ir jas sunku išspręsti vienu mostu – dalį atsakomybės turi prisiimti ir Seimas, ir Vyriausybė, ir savivaldybės“, – rašoma ministrės kreipimesi į pedagogus.

Ministrė priminė, kad kai kuriuos pedagogų siūlymus pavyko įgyvendinti: nuo rugsėjo atsirado apmokėjimas už kolegų pavadavimą, mokyklų vadovai atleisti nuo pareigos turėti pamokų, kad jos būtų atiduotos mažus darbo krūvius turintiems mokytojams.

Nuo sausio 1 d. buvo didintos mažiausiai uždirbančių mokytojų algos, jų algų koeficientai nuo minimalių priartėjo prie vidutinių. Iš valstybės biudžeto tam papildomai buvo skirta 10 mln. eurų.

Švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi pedagogų algų didinimo penkerių metų programą, kurioje numatyta atlyginimų koeficientus didinti kasmet. Planuojama, kad iki 2021 metų pedagoginių darbuotojų atlyginimas vidutiniškai padidėtų 25 procentais, palyginti su darbo užmokesčiu, gautu iki 2016 m. rugsėjo 1 d., o ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo užmokestis didėtų dar papildomai 45 procentais.

ELTA primena, kad algas didinti reikalaujantys pedagogai nuo pirmadienio pradėjo neterminuotą streiką. Jie reikalauja darbo užmokesčio didinimui nuo rugsėjo 1 dienos rasti 18 mln. eurų. Vyriausybė teigia, kad tai neįmanoma, ir žada rasti 5 mln. eurų. Antras derybų raundas numatomas trečiadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.