Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.22 10:53

Policininkams kyšį galimai siūlęs generalinio urėdo pavaduotojas neteko posto

Pirmadienį generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis atleido savo pavaduotoją Gintarą Visalgą iš užimamų pareigų. Toks sprendimas priimtas paaiškėjus faktui, kad G. Visalga policijos pareigūnams galimai pasiūlė 20 eurų kyšį už tai, kad važiuodamas automobiliu kalbėjo telefonu.

Vasario 18 d. 18 val. 30 min. Vilniuje, Rinktinės g., G. Visalga Vilniaus apskr. VPK Patrulių rinktinės vyriausiesiems patruliams, kaip skelbiama, galimai pasiūlė 20 eurų kyšį.

Pareigūnų duomenimis, G. Visalga galimai kyšį siūlė siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą – vairuodamas naudojosi mobilaus ryšio telefonu.

Po šio įvykio aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas teigė, kad susikompromitavusiems valdininkams valstybės tarnyboje ne vieta. Ir jis sakė, kad G. Visalga toliau neturėtų eiti pareigų, jei paaiškėtų, kad jis iš tiesų policijos pareigūnams pasiūlė kyšį.

O pirmadienį generalinis urėdas priėmė sprendimą atleisti iš darbo savo pavaduotoją.

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas pirmadienį teigė, kad tai pirmas įžūlus kyšininkavimo atvejis per jo darbo laiką. Jis teigė, kad tai yra įspėjimas ir kitoms Aplinkos ministerijai pavaldžioms institucijoms, kad su korupcija taikstomasi nebus.

„Generalinis urėdas pasielgė principingai, sprendimas labai greitas. Manau, kad ir visais kitais atvejais, jeigu tik tokių bus, nors tikiuosi, kad nebus, elgsimės lygiai taip pat principingai ir griežtai. Dirbu gal tris su puse metų, bet tai pirmas toks atvejis. Daugiau panašių atvejų neprisimenu. Bet tai yra pavyzdys ir kitoms institucijoms, kad jeigu yra peržengti etikos dalykai, man atrodo, kad sprendimas yra geras“, – kalbėjo L. Jonauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi