Lietuvoje

2020.11.26 11:30

Seimo pirmininkė: SAM pateiks taisykles dėl COVID-19 persirgusių žmonių pakartotinės izoliacijos

LRT.lt2020.11.26 11:30

Ketvirtadienį Seimo valdyba, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) bei Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga surengė susitikimą, kurio metu aptartos paskutinės COVID-19 aktualijos, įsiplieskęs židinys Seime.

Parlamento pirmininkės teigimu, susitikimo su ministru ir NVSC atstovais metu Seimo valdyba išgirdo įsipareigojimą, kad SAM artimiausiu metu pateiks tvarką, pagal kurią įvertins tai, kad COVID-19 persirgę asmenys įgauna imunitetą, todėl kurį laiką jiems neturėtų būti taikomi pakartotinės saviizoliacijos reikalavimai.

„Tikiuosi, kad tai reikš, jog pirmas užsikrėtęs šeimos narys nebus izoliuotas, jeigu jo šeimos nariai užsikrės vienas po kito. Taip pat tikiuosi, kad tos tvarkos keitimas nenusikels iki Kalėdų ir ją turėsime jau kitą savaitę“, – rašo Seimo pirmininkė.

Jos teigimu, laikinasis ministras A. Veryga taip pat įsipareigojo kitą savaitę įteisinti greitųjų antigenų testų naudojimą.

Seimo pirmininkė taip pat viliasi, kad bus įvertinti ir peržiūrėti saviizoliacijos trukmės reikalavimai.

„Ne veltui šiandieniniame posėdyje NVSC atstovai patikino, kad paprastai po kontakto su užsikrėtusiuoju simptomai pasireiškia per 5–7 d., o užsikrėtimai po 10 d. yra itin reti. Todėl tikrai verta persvarstyti, ar reikia žmones uždaryti dviem savaitėms, kai ne vienoje šalyje galioja 10 d. izoliacijos terminas“, – teigia Seimo pirmininkė.

Ji tikisi, kad su laikinuoju ministru išliks konstruktyvus darbas ir šiam esant opozicijoje. Įdomu tai, jog, V. Čmilytės-Nielsen teigimu, ji išgirdo A. Verygos pripažinimą ir nuogąstavimą, kad įkalbėti visus LVŽS frakcijos atstovus nuolat testuotis yra labai nelengva užduotis.

„Tačiau manau, kad sveikas protas vis tik nugalės ir mes visi kartu sugebėsime užtikrinti ne tik saugų, bet ir nepertraukiamą tautos atstovybės darbą“, – teigia Seimo pirmininkė.

LRT.lt primena, kad parlamento vadovė lapkričio 23 dieną kreipėsi į ministrą, kad Sveikatos apsaugos ministerija pateiktų sąlygas dėl asmenų srautų valdymo ir atstumų laikymosi, higienos, asmens apsaugos priemonių turėjimo Seime, kurių laikymasis „užtikrintų saugų ir nepertraukiamą Seimo darbą šiuo svarbiu valstybei periodu“.

V. Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad Seimas negali šiuo metu nedirbti ilgesnį laiką.

Seimo valdyba nutarė daryti pertrauką parlamento darbe nuo šios savaitės trečiadienio iki kitos savaitės ketvirtadienio, kad būtų pasiruošta visaverčiam bei saugiam Seimo darbui.

Anksčiau pranešta apie penkis COVID-19 užsikrėtusius parlamentarus.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31