Lietuvoje

2020.11.26 10:15

Dobrovolska prezidentui paliko įspūdį, bet jis turi klausimų dėl jos patirties ir autoriteto

atnaujinta 10.30
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.11.26 10:15

Prezidentas tęsia susitikimus su kandidatais būti ministrais Ingridos Šimonytės vadovaujamoje Vyriausybėje. Ketvirtadienį su juo susitiko kandidatė į teisingumo ministrus Evelina Dobrovolska.

Laisvės partijos kandidatė užimti Teisingumo ministerijos vadovės postą sulaukė nemažai kritikos – vieniems kliuvo jos tatuiruotės, kitiems nepatiko tai, kad ji nėra baigusi magistro studijų ir išlaikiusi advokato egzamino.

Į teisingumo ministres pretenduojanti Dobrovolska: komanda turėtų atsverti patirties stoką

Po susitikimo su E. Dobrovolska prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis kalbėjo, kad prezidentas teisingumo srityje tikisi kokybiškesnės teisėkūros ir ministerijos lyderystės šioje srityje.

„Buvo kalbama apie teisės aktų poveikio vertinimą, apie didesnį visuomenės įsitraukimą teisėkūroje. Taip pat daug dėmesio pokalbyje skirta efektyvesnei bausmių vykdymo sistemai, buvo kalbėta apie bausmių vykdymo sistemos peržiūrą, resocializacijos ir probacijos klausimus“, – komentavo A. Bubnelis.

Pasak jo, visų minėtų klausimų sprendimas lemtų didesnį visuomenės pasitikėjimą teismų sistema, o tai, prezidento nuomone, yra itin svarbu.

Kaip sakė A. Bubnelis, prezidento vertinimu, pokalbis su E. Dobrovolska buvo labai įdomus, pati kandidatė yra drąsi, ryžtinga, pasirengusi ir pasiryžusi įgyvendinti pokyčius, kurie yra svarbūs Teisingumo ministerijai.

„Pagrindinis klausimas, kuris kilo prezidentui pokalbio metu, – tai ar ji vis dėlto turėtų pakankamai patirties įgyvendinti šiuos pokyčius ir ar turėtų pakankamą autoritetą teisininkų bendruomenėje“, – teigė A. Bubnelis.

Jis taip pat kalbėjo, kad prezidentas girdi diskusijas, kurios vyksta visuomenėje. Pasak A. Bubnelio, spręsdamas dėl ministrų prezidentas konsultuojasi su suinteresuotomis grupėmis, vertina aplinkybių visumą.

Prezidento atstovas spaudai taip pat teigė, kad šalies vadovas pokalbių su kandidatais metu užduoda klausimus dėl galimų viceministrų. A. Bubnelis kalbėjo, kad kai kurie kandidatai jau turi numatę, kas dirbtų jų komandose.

Pati E. Dobrovolska po susitikimo kalbėjo, kad su prezidentu aptarė tiek savo viziją, tiek planuojamus darbus. Anot jos, vienu pagrindinių tikslų lieka kokybiška teisėkūra: „Mes turime kalbėti apie atsigręžimą į teisėkūros pagrindų įstatymą ir iš tikro vykdyti numatytą konsultavimąsi su visuomene, teisinio poveikio vertinimą.“

Pasak jos, būtina koncentruotis į esminius darbus, kurių vienas svarbesnių yra įkalinimo įstaigų klausimų sprendimas ir resocializacija, kuri, anot E. Dobrovolskos, šiandien yra neveiksminga ir neveikia taip, kaip turėtų, nes 62 proc. asmenų, atlikusių laisvės atėmimo bausmę, grįžta į sistemą.

„Turime kalbėti apie pokyčius, apie kitokį požiūrį į įkalinimo įstaigas. Šiai dienai mes negalime priimti chaotiškų sprendimų dėl atskirų korpusų statymo ar konkrečių įstaigų. Mes iš pradžių turime sukurti strategiją, kokių mes įkalinimo įstaigų norime, kas yra atviro tipo kolonijos“, – kalbėjo kandidatė į ministres.

Be to, ji pabrėžė, jog svarbu garantuoti, kad įgyvendinami teisės aktai atitiktų tiek Konstituciją, tiek žmogaus teisių reikalavimus.

E. Dobrovolska sakė jau suformavusi didžiąją dalį savo komandos ir ją pristatė prezidentui. Kol kas kandidatė sakė nenorinti viešinti viceministrų pavardžių, tačiau teigė, kad tai yra pakankamai patirties ir autoritetą turintys žmonės.