Lietuvoje

2020.11.25 16:02

Kairys prezidentūroje išgirdo pastabų dėl ilgalaikės kultūros vizijos ir nuogąstavimą dėl komandos: kai ką reikėtų sustiprinti

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.11.25 16:02

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus. Popietę šalies vadovas susitiko su kandidatu į kultūros ministrus Simonu Kairiu.

Kandidatas į ministrus sulaukė pastabų ir nuogąstavimų

Priešingai nei dieną apsilankiusiai Monikai Navickienei, kandidatui į kultūros ministrus teko išklausyti daugiau pastabų ir tam tikrų nuogąstavimų dėl galimo darbo ministerijoje.

Kandidatui į kultūros ministrus Kairiui teko išklausyti pastabų ir nuogąstavimų dėl galimo darbo

Prezidento G. Nausėdos atstovas spaudai Antanas Bubnelis po susitikimo teigė, kad pokalbio metu buvo atkreiptas dėmesys į kelis aspektus, kuriuos kandidatas turėtų sustiprinti. Vienas jų – ilgalaikė vizija kultūros sektoriuje.

„Pokalbio metu prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad konkrečiai šiam kandidatui turbūt dar reikėtų sustiprinti ilgalaikę viziją kultūros sektoriuje, taip pat jis atkreipė dėmesį, kad kandidatas turi darbo savivaldybės lygmeniu patirties, todėl itin svarbu ir komanda, kuri dirbtų su juo nacionaliniu lygmeniu ministerijoje“, – sakė prezidento atstovas spaudai A. Bubnelis.

Prezidentas pokalbyje akcentavo, kad naujasis kultūros ministras turi turėti visą kultūros lauką apimantį požiūrį, pakankamai politinio svorio ir įtakos, kad galėtų keisti požiūrį į kultūrą ir vykstančius procesus.

Kairys: aptarti ir natūralūs mano minusai ateinant į šią poziciją

Pats kandidatas pasidžiaugė nuoširdžiu pokalbiu su šalies vadovu, tiesa, pripažino, kad išgirdo tam tikrų pastabų ir nuogąstavimų.

„Turėjome nuoširdų pokalbį su prezidentu ir jo komandos atstovais. Džiaugiuosi girdėdamas ir matydamas, kad tikrai stengiamasi pabrėžti, kad kultūra neturi būti paraštėje, o būtų ašis mūsų gyvenimo. Mano toks tikslas, kad kultūra būtų neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, matome įvairių tyrimų, nuomonių tų, kurie nelinkę dalyvauti kultūroje, kai jų klausi kodėl, jų atsakymas būna, kad nėra laiko. Man atrodo, labai svarbu, kad tokių žmonių būtų kuo mažiau, turi būti ir valstybės pastangos, žmonių supratimas“, – sakė kandidatas S. Kairys.

Anot jo, su prezidentu buvo aptartos kelios didelės temos, viena jų – pandeminė situacija, karantinas ir jo pasekmės visam kūrybos sektoriui, žiniasklaidai.

„Aptarėme ir kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimus, finansavimą. Buvo smagu pakalbėti ir vertinu ryšio tarp kultūros ir švietimo supratimą, jis yra be galo svarbus“, – sakė S. Kairys.

Paklaustas, kokių konkrečių pastabų išgirdo iš šalies vadovo, S. Kairys teigė, kad viena iš jų yra ne itin didelis žinomumas kultūriniame lauke, taip pat klausta, kas galėtų sudaryti jo komandą ministerijoje.

„Tiesiog buvo kalbėta apie mano natūralius minusus, ateinant į šitą poziciją, dėl žinomumo kultūros lauke, dėl politinio svorio. Aptarėme, kaip svarbu komanda, kuri tuos minusus eliminuotų. Supraskite mane, esu kandidatas į ministrus ir man kalbėti viešai apie konkrečias pavardes būtų neetiška dėl tų žmonių, su kuriais yra pokalbiai. Natūralu, kad mano komanda turėtų būti sudaryta iš dviejų tipų žmonių – tų, kurie turi autoritetą kultūros lauke, ir tų, kuriais aš besąlygiškai pasitikiu“, – sakė S. Kairys.

„Konkrečių reikalavimų gal ir nediskutavome, platesnė vizija ir kalba yra nulemta to, kad aš ateinu iš savivaldos, ne nacionalinių įstaigų. Tame pačiame Kaune dirbdamas nesijaučiau, kad buvau uždarytas vieno miesto teritorijoje. Dirbome ir tarptautiniu mastu. <...> Girdžiu, ką sako prezidentas, jo patarėjai, stengsiuosi į tuos dalykus atsižvelgti“, – sakė S. Kairys.

LRT.lt primena, kad pretendentu vadovauti kultūros politikai įvardytas Liberalų sąjūdžio atstovas – buvęs Kauno vicemeras, šiuo metu pataria kultūros, turizmo ir kitais klausimais Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui.

Populiariausi

„Vaisingumo klinikos“ tyrime į teismą atvesdinti įtarimų sulaukę asmenys
35

Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
35
Gitanas Nausėda
LRT pokalbis 19

Lietuvoje

2021.02.26 21:48
LRT pokalbis

Nausėda apie skiepijimą nuo COVID-19: matome, kas vyksta, išsikelkim sau ambicingą tikslą, lietuviai gi esame

nusiteikęs „visa apimtimi“ toliau pats dalyvauti EVT
19
Karantinas Vilniuje
14

Lietuvoje

2021.02.27 09:26

COVID-19 Lietuvoje ir toliau plinta ligoninėse, įmonėse, ugdymo įstaigose

per parą nustatyti 626 nauji atvejai; atnaujinta 11.15
14