Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.20 14:04

Į Lietuvos kvietimą užmegzti diplomatinius santykius atsakė ne visi

BNS 2016.02.20 14:04

Lietuva siekia praplėsti valstybių, su kuriomis palaiko diplomatinius santykius, ratą ir norėtų užmegzti ryšius su dar keliolika tolimų Afrikos, Azijos ir Okeanijos šalių. Tačiau į mūsų šalies išsiųstus kvietimus užmegzti diplomatinius ryšius atsakė ne visos valstybės, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Šiuo metu mūsų šalis diplomatinius santykius yra užmezgusi su 181 pasaulio valstybe. Lietuva nėra užmezgusi diplomatinių santykių su 14 pasaulio valstybių. Dauguma jų – Afrikos šalys.

„Su visomis šiomis valstybėmis Lietuva yra numačiusi užmegzti diplomatinius santykius, beveik dėl visų jų, išskyrus Centrinės Afrikos respubliką, priimti atitinkami sprendimai Seime ir Vyriausybėje. Tačiau diplomatinių santykių užmezgimas – dvišalis veiksmas, tokius pačius sprendimus turi priimti ir kita šalis, todėl neretai ši procedūra užtrunka“, – aiškino Užsienio reikalų ministerijos (URM) Informacijos ir viešųjų ryšių departamento atstovai.

Pasak URM, valstybėms išsiųsti oficialūs kvietimai pradėti diplomatinių santykių užmezgimo procedūrą. Iš kai kurių valstybių atsakymo nesulaukta, su kai kuriomis pradėti derinti dokumentai, kai kuriais atvejais dokumentai jau suderinti ir tik laukiama progos pasirašyti.

Seimo Užsienio reikalų komiteto vicepirmininkas Audronius Ažubalis nemano, kad Lietuvai reikia užmegzti diplomatinius santykius su visomis valstybėmis. Jis tebėra įsitikinęs, kad mūsų šalis padarė didelę klaidą 2013 metų pabaigoje užmegzdama diplomatinius santykius su Kuba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi