Lietuvoje

2020.11.25 12:54

Veryga klausimus keliančiai Čmilytei-Nielsen: geriau tegu užsiima Seimo darbo organizavimu

atnaujinta 13.13
Benas Brunalas, ELTA, Augustas Stankevičius, BNS2020.11.25 12:54

Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga atsakė Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, kuri pirmadienį į jį kreipėsi su prašymu skubiai parengti saugaus Seimo darbo algoritmą ir imtis priemonių, kad Lietuvoje būtų įteisinti greitieji COVID-19 antigenų testai. Darbą Vyriausybėje baigiančio ministro teigimu, Seimo darbą turi organizuoti ne Sveikatos apsaugos ministerija, bet Seimo vadovybė.

„Seimo pirmininkei, kuri tik šviežiai pradėjo dirbti, nėra lengva. Noriu priminti, kad Seimo darbą organizuoja ne ministerija, o Seimo vadovybė. Yra Seimo pirmininkas, yra Seimo pirmininko pavaduotojai, yra kanceliarija. Visos sąlygos, rekomendacijos dėl darbo yra surašytos“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį teigė A. Veryga.

Panašia maniera A. Veryga atsakė ir dėl Seimo pirmininkės prašymo kuo greičiau įteisinti greituosius COVID-19 antigenų testus.

„Tai gaus ji tuos atsakymus. Dėl testų – tai juos tikrai įteisinsime. Manau, kad Seimo pirmininkė geriau tegu užsiima Seimo darbo organizavimu, o testais mes tikrai pasirūpinsime“, – sakė A. Veryga.

A. Veryga sako, kad galimybė trumpinti izoliacijos laiką sąlytį su sergančiuoju turėjusiems Seimo nariams nėra numatyta, nes toks poreikis anksčiau nebuvo išsakytas.

„Nežinau, anksčiau nebuvo tokio poreikio tiesiog, matyt, išsakyta. Jeigu jis atsiranda, galima svarstyti“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Vis dėlto, jis teigė, kad į tokią galimybę žiūrėtų skeptiškai, nes parlamentarai „susirenka į didelę grupę“.

Galiausiai ministras sureagavo ir į trečiadienį V. Čmilytės-Nielsen išsakytus būgštavimus, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) taikoma praktika dėl parlamentarų izoliacijos, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, gali prieštarauti Konstitucijai.

Taip pat skaitykite

Ministro teigimu, Seimo pirmininkė turi teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą. Kartu jis pažėrė kritikos Seimo nariams, kurie antradienį gavę nurodymą izoliuotis dėl galimo aukštos rizikos kontakto su sergančiuoju, stebėjosi NVSC darbu.

„(Seimo nariai – ELTA) daug sau leido ir kėlė balsą prieš NVSC epidemiologus. Aš noriu ir viešai į juos kreiptis. Prašome tikrai nesusireikšminti, epidemiologai dirba savo darbą ir prašome jų nekritikuoti. Žmonės nori geranoriškai paskambinę padėti, paaiškinti, kokia yra situacija, kokios yra taisyklės. Tikrai nereikėtų piktnaudžiauti savo valdžia. Visi esame žmones ir Seimo nariams galioja tos pačios taisyklės – jų privalu yra laikytis“, – sakė A. Veryga.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31