Lietuvoje

2016.02.20 12:16

Irakietį per Lietuvą nelegaliai gabeno Suomijos pilietybę turintis jo tautietis

15min.lt2016.02.20 12:16

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė migrantą iš Irako ir jį per Lietuvą nelegaliai bandžiusį gabenti tautietį, turintį Suomijos pilietybę. Įtariama, kad ši šalis ir buvo jų kelionės tikslas. Lietuvos pasieniečiai jau buvo nustatę praėjusių metų rugsėjį, kad irakiečius nelegaliai bandoma į Skandinavijos šalis gabenti nauju maršrutu, einančiu per Baltijos šalis.

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Suvalkai-Marijampolė, pasirinktinio patikrinimo metu sustabdė automobilį „Mercedes Benz“ suomiškais numeriais. Jis ką tik buvo įvažiavęs iš Lenkijos.

Vairuotojas pateikė tvarkingus suomišką pasą ir suomiškus mašinos dokumentus.

Paaiškėjo, kad tai Suomijos pilietybę turintis 27-erių irakietis. Kartu vykęs keleivis dokumentų teigė neturįs ir Kalvarijos pasieniečiams prisistatė esąs 33-ejų Irako pilietis.

VSAT pareigūnai „Mercedes Benz“ bagažinėje rado striukę, kurios kišenėje buvo Irako piliečiui išduota tapatybės kortelė. Joje esantys duomenys sutapo su tais, kuriuos apie save pateikė keleivis.

Abu užsieniečiai buvo sulaikyti ir naktį iš penktadienio į šeštadienį praleido Kalvarijos užkardoje. Šeštadienį buvo sprendžiamas klausimas dėl migranto iš Irako perdavimo Lenkijos, šalies, iš kurios jis pateko į Lietuvą, pareigūnams.

Vairuotojui VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Šeštadienį priešpiet į užkardą atvažiavus vertėjui vyko abiejų sulaikytųjų apklausa. Automobilis „Mercedes Benz“ saugomas Kalvarijos užkardoje.

Įtariama, kad Suomijoje gyvenantis irakietis savo tautietį planavo nelegaliai nugabenti iki šios Skandinavijos šalies.

Tokį nelegalios migracijos kanalą Lietuvos pasieniečiai išsiaiškino praėjusių metų rugsėjį. Tuomet Lietuvos pareigūnai sulaikė 4 grupes, iš viso 22 Irako piliečius (iš jų 5 gabentojus), vykusias iš Lenkijos per Lietuvą į Suomiją ir Švediją.

Du irakiečiai vyko pėsčiomis savarankiškai, o kitos 3 Irako piliečių grupės buvo gabenamos automobiliais jų tautiečių, turinčių Suomijoje ar Švedijoje išduotus užsieniečio pasus arba leidimus gyventi šiose Skandinavijos šalyse.

Lietuvos atveju nauju šis maršrutas pavadintas todėl, kad iki tol didžioji dauguma nelegalių migrantų buvo gabenami ar patys bandydavo keliauti priešinga kryptimi. Į Lietuvą patekę iš Baltarusijos ar Latvijos jie stengdavosi kuo skubiau išvykti į Lenkiją, o per ją – į tikslo šalis Vakarų Europoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.