Lietuvoje

2020.11.25 11:00

Seimo pirmininkę piktina NVSC ir Verygos požiūris: nesukurkime precedento taip lengvai paralyžiuoti mūsų parlamento

LRT.lt2020.11.25 11:00

Po COVID-19 protrūkio parlamente, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen trečiadienį teigė, kad parlamentas kitą savaitę grįš prie statuto pakeitimo dėl nuotolinio darbo galimybės. Tiesa, Seimo vadovė pasipiktino kai kuriais NVSC bei laikinojo sveikatos apsaugos ministro darbo metodais ir retoriškai klausia, ar tai, kas vyksta šiuo metu dėl Seimo narių izoliacijos, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai?

„Jokių ministrų įsakymai to negali padaryti, juolab – valstybės institucija. Seimo narys privalo atlikti savo pareigas, nepriklausomai nuo to, kokios negandos purto šalį. Jo tarnystės Lietuvai negali riboti žemesnių instancijų sprendimai“, – socialinėje erdvėje rašo Seimo pirmininkė.

V. Čmilytė-Nielsen stebisi, kad liberalų politikai izoliacijoje priversti būti net turėdami neigiamus testus.

„Ir jiems sąlygas, kada palikti izoliaciją, diktuoja NVSC. Dar, beje ir darydama klaidas, kaip pamatėme vakar, kuomet norėta izoliuoti dar tris politikus. Man ši situacija atrodo nenormali. Manau, yra ne vienas būdas, kaip užtikrinti saugų Seimo nario darbą, nekeliant pavojaus kitiems žmonėms Seime“, – piktinasi parlamento vadovė.

Politikė tikina, kad Seimas yra pagrindinė Lietuvos žmonių atstovybė, o kišimasis į jo darbą eliminuojant Seimo narius – grėsmė Konstitucijai.

„Tai labai aiškiai turi suprasti ir ministrai, nesvarbu, laikinai jie eina pareigas, ar ne. Mes privalome gerbti svarbiausią šalies įstatymą ir nesukurti precedento taip lengvai paralyžiuoti mūsų parlamento“, – rašo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė pasipiktino ir laikinai einančio pareigas sveikatos apsaugos ministro A. Verygos elgesiu.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, į jos paklausimą ministerijai vadovaujantis politikas neatsakė iki šiol.

„Tai taip pat nenormali situacija“, – teigia parlamento vadovė.

LRT.lt primena, kad Seime dėl koronaviruso atšaukti dviejų dienų posėdžiai – po antradienį įvykusio vakarinio posėdžio padaryta pertrauka iki gruodžio 3 dienos.

COVID-19 šiuo metu serga mažiausiai penki parlamentarai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vytautas Juozapaitis ir Andrius Kupčinskas, Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Jonas Varkalys, Viktoras Pranckietis bei Seimo pirmininkė V. Čmilytei-Nielsen.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras dėl kontaktų su sergančiaisiais yra nurodęs saviizoliuotis visai Liberalų sąjūdžio frakcijai, daliai konservatorių.

Populiariausi

Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7