Lietuvoje

2016.02.19 17:19

Baigėsi Sausumos pajėgų pratybos „Tvirtas atsakas 2016“

LRT.lt2016.02.19 17:19

Penktadienį Molėtuose  ir jų apylinkėse baigėsi tris dienas vykusios Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pratybos „Tvirtas atsakas 2016“.  Jų metu Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgose ir  Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose  budintys kariai treniravosi planuoti ir vykdyti operacijas veikiant kartu su valstybės institucijomis.

Kariai kartu su Molėtų raj. savivaldybės, Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Viešojo saugumo tarnybos atstovais  visą parą treniravosi,  siekdami, kad  pagal pratybų scenarijų, būtų  neutralizuotos neteisėtos ginkluotos grupuotės  aktyvuotoje karinių operacijų teritorijoje.

Pratybų aptarimo metu Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika pasidžiaugė įvairiapusiškai sumodeliuota pratybų aplinka su skirtingo pobūdžio grėsmėmis.  Generolas pabrėžė vadų gebėjimą tinkamai vadovauti padaliniams ir veikti išvien su kitomis institucijomis operacijos rajone.

„Tikslas – tai tobulėjimo šaltinis, todėl kiekvienas karys turi nesustoti ir  tik judėti pirmyn, kovodamas su naujais iššūkiais“, – šiais Sausumos pajėgų vado  žodžiais  buvo paskelbtos pratybų „Tvirtas atsakas 2016“ pabaiga.

Pratybose dalyvavo  nacionalinėms greitojo reagavimo pajėgoms priskirti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Didžiojo kunigaikščio Algirdo ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų mechanizuotųjų pėstininkų batalionai ir Taikos meto užduočių  operacinėse pajėgose budintys  Motorizuotosios pėstininkų brigados „ Žemaitija“  LDK Butigeidžio dragūnų batalionas kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais.

Vykdydami iškeltas užduotis kariai vadovavosi nustatytomis procedūromis, greitai ir efektyviai reagavo į susidariusias situacijas,  bendradarbiaudami  su Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.

„Tvirtas atsakas 2016“  buvo vienos iš pasirengimo etapų šių metų didžiausioms jau kovą vyksiančioms  nacionalinėms pratyboms „Žaibo kirtis 2016“, kuriose Greitoje reagavimo pajėgų kariai, kartu su VRM pavaldžių vienetų pareigūnais treniravosi reaguoti į hibridines grėsmes taikos metu apgyvendintose teritorijose.

„Tvirtas atsakas 2016“  buvo ir  pirmosios padalinių valdymo grupių treniruotės Molėtų regione,  jose veikė apie 100 karių su įvairia karine technika, kartu su civilių institucijų ir VRM vienetų atstovais.

Greitojo reagavimo pajėgoms keliami labai aukšti reagavimo į hibridines grėsmes reikalavimai,  todėl šiose  pratybose buvo vertinama, kaip Sausumos pajėgų valdymo elementas planuoja ir vykdo operacijas, sklandžiai koordinuoja veiksmus ir bendradarbiauja su civilių įstaigų ir organizacijų atstovais pagal nustatytus standartus ir reikalavimus.

Kovo mėnesį vyksiančiose pratybose „Žaibo kirtis 2016“ bus tikrinamas Taikos meto užduočių operacinių pajėgų ir Greitojo reagavimo pajėgų gebėjimas greitai ir sklandžiai veikti išvien su viešojo saugumo tarnyba, policija, sienos apsaugos tarnybomis, savivaldybėmis ir kitomis institucijomis reaguojant į vietinio pobūdžio ginkluotus incidentus ir valstybės sienos pažeidimus, pagal savo pobūdi neprilygstančius agresijos aktams. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.