Lietuvoje

2020.11.24 18:06

NVSC pripažino nesusipratimą – Armonaitei, Landsbergiui ir Raskevičiui izoliuotis nereikia

Armonaitė: patyriau ir reputacinę žalą; atnaujinta 18.57
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.11.24 18:06

Ketvirtadienį pranešta, kad dėl sąlyčio su sergančiu COVID-19 turi izoliuotis Laisvės partijos pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Armonaitė, tačiau vėliau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė LRT.lt patvirtino, kad įvyko nesusipratimas – parlamentarei izoliuotis nereikia. NVSC taip pat patvirtino, kad izoliacija nėra būtina ir konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui bei Laisvės partijos atstovui Tomui Vytautui Raskevičiui.

„Atlikus rizikos vertinimą, buvo nustatyta, kad jos turėta rizika yra maža. Dėl to izoliacijai jai neturi būti taikoma ir žmogus gali gyventi įprastą gyvenimą“, – ketvirtadienio vakarą LRT.lt sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

NVSC antradienio vakarą taip pat paskelbė, kad atliktas išsamus Lietuvos Respublikos Seimo narių, apie kuriems taikomą izoliaciją antradienį pranešė Seimo kanceliarija, rizikos vertinimas ir nustatyta, kad izoliacija nėra privaloma ir G. Landsbergiui beti T. V. Raskevičiui.

„Tai reiškia, kad izoliacija jiems nėra privaloma, jie gali gyventi įprastą gyvenimą NVSC patikslina, kad izoliacija privaloma ne 14-likai, bet 11-likai Seimo narių. NVSC atsiprašo dėl susidariusios situacijos“, – teigiama NVSC pranešime spaudai.

Pasak NVSC atstovės J. Petravičienės, klaida atsirado dėl to, kad duomenys apie parlamentarų kontaktus ir jų rizikingumą nebuvo tinkamai įvertinti.

„Buvo pateikti duomenys (apie asmenis – LRT.lt), kaip tiesiog galimai turėjusių riziką ir nebuvo įvertinta, kad konkrečiai rizika šiuo atveju buvo maža. Dėl to įvyko toks nesusikalbėjimas ir situacijos neįvertinimas. Tai yra klaida, kitaip tariant“, – aiškino ji.

Siūlė apie izoliaciją pranešti kitu būdu

T. V. Raskevičius socialiniame tinkle „Facebook“ teigė sulaukęs žinutės iš NVSC, kad jam izoliacija nėra būtina. Anot jo, ši istorija rodo, pranešimų apie izoliaciją sistemą reikėtų tobulinti.

„Viskas gerai, galiu pabūti ir namie, tik dabar kurį laiką bus baisu eiti į gatvę, kad negaučiau kokios „padnoškės“.

O mintis ateičiai būtų tokia – galbūt oficialus „izoliacijos“ statusas kiekvienam gyventojui galėtų būti matomas, prisijungus prie e-sveikatos sistemos, kad nereikėtų laukti „skambučių“, „trumpųjų žinučių“ ar informacijos spaudoje?“, – situaciją apibūdino parlamentaras.

Armonaitė: patyriau ir reputacinę žalą

„Šios dienos istorija yra tiesiog iliustracija, kaip matyt tūkstančiams žmonių tenka susidurti su saviizoliacija netgi nežinant, kokiu būdu jie į ją pakliuvo, nei atlikus kažkokį išsamų vertinimą. Matyt. kas įvyko mums, įvyksta tūkstančiams žmonių, tiktai mūsų istorija yra vieša, nes tai buvo Seimas“, – LRT.lt sakė A. Armonaitė.

Ji taip pat pabrėžė, kad šiandienos situacija neleido priimti Seimo statuto pataisų dėl nuotolinio Seimo darbo, o ir pati politikė, anot jos, patyrė reputacinę žalą.

„Antras dalykas, akivaizdu, kad dėl tokių institucijų veiksmų – Seimo kanceliarijos, NVSC, – mes nepriėmėme šiandien labai svarbaus įstatymo – Seimo statuto pakeitimų dėl nuotolinių posėdžių. Lygiai taip pat turėjau asmeniškai, mano kolegos taip pat, tam tikrą reputacinę žalą, nes buvo aptarinėjama, kodėl aš esu Seime, kai tik iš žiniasklaidos sužinojau, kad turėčiau būti saviizoliacijoje“, – tikino politikė.

LRT.lt primena, kad antradienį koronavirusas patvrtintas dviem parlamentarams – konservatoriams Vytautui Juozapaičiui ir Andriui Kupčinskui.