Lietuvoje

2020.11.24 16:19

Vyriausybei bus siūloma pratęsti karantiną iki gruodžio 18 dienos

keistųsi kai kurie ribojimai
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.11.24 16:19

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl visuotinio karantino pratęsimo ir jo sąlygų. Nors sveikatos apsaugos ministras norėjo, kad karantinas būtų pratęstas iki metų pabaigos, visgi karantiną ketinama pratęsti iki gruodžio 17-osios vidurnakčio. Kitaip tariant, jei vėl nebūtų pratęstas, karantinas Lietuvoje nebegaliotų gruodžio 18 dieną.

Sveikatos apsaugos ministerijos registruotame dokumente, kuriuo siūloma pratęsti tris savaites visoje šalyje galiojantį karantiną, nurodoma, kad dėl COVID-19 šalyje susiklosčiusi epidemiologinė situacija vis dar yra nepalanki, todėl reikalingas karantino pratęsimas.

Nutarimo projekte pažymima, kad augo ne tik užsikrėtimų COVID-19 skaičius, bet daugėjo ir šios ligos sukeltų mirčių. Nurodoma, kad spalio mėnesį dėl viruso mirė 124 asmenys, o lapkritį, iki 20 dienos – 160 asmenų.

Tiesa, nors karantinas ir pratęsiamas, švelninamos kai kurios jo sąlygos. Pavyzdžiui, ketinama leisti lankyti muziejus, o tai pastarąsias tris savaites nebuvo leistina. Nutarimo projektu siūloma leisti lankyti muziejus ir galerijas ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, užtikrinant 10 kv. m. muziejaus ar galerijos lankomą plotą vienam lankytojui, laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, bei leisti ekskursijas iki 5 asmenų.

Kiek anksčiau ir premjeras Saulius Skvernelis, ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kalbėjo, kad neatmestina, jog negerėjant situacijai galėtų būti ribojama prekybos centrų veikla. Tačiau dabartiniame nutarimo variante apie ribojimus prekybos vietoms kalbama nėra.

„Protingas terminas toks būtų, kokį mums rekomenduotų ekspertai, specialistai. Manau, kad šita savaitė yra kritinis lūžio taškas. Jeigu matysime, kad nedavė poveikio, tai dar tam tikras sritis, matyt, reikės reglamentuoti griežčiau. Ten, kur yra masinis žmonių susibūrimas, o šiandien matome, kad didelis žmonių susibūrimas yra laisvailaikio praleidimo centruose, prekybos ir pramogų centruose.

Jeigu jie artimiausiu metu nesiims realių veiksmų, kad būtų užtikrinti saugos reikalavimai, srautų reguliavimai, tai reikės tada ten sprendimus priiminėti“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Sveikatos apsaugos ministerijos registruotame nutarime taip pat kalbama apie paramos verslui, nukentėjusiam nuo pandemijos, skirstymą. Dokumente siūloma nustatyti, kad paramos verslas galėtų kreiptis, jei vidutinė mėnesio apyvarta skaičiuojant už 2020 m. kovo mėnesio 1 d. – spalio 31 d. laikotarpį, palyginti su 2019 m. atitinkamo laikotarpio vidutine vieno mėnesio apyvarta, sumažėjo ne mažiau nei 30 procentų.

Taip pat: „Ūkinė veikla yra įtraukta į sąrašą, tvirtinamą bendru Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, suderinus su Lietuvos Respublikos finansų ministerija ir VMI. Į sąrašą įtraukiamos šiuo nutarimu ribojamos ūkinės veiklos, taip pat tos veiklos, kurios yra ribojamos netiesiogiai, ir kurias tokiomis pripažįsta Vyriausybė.“

Portalas LRT.lt primena, kad antradienio ryto duomenimis šalyje iš viso buvo nustatyti 49 393 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. 11 595 žmonės yra laikomi pasveikusiais, tačiau liga nusinešė 409 gyvybes.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24