Lietuvoje

2020.11.24 15:23

Parlamentarai nepritarė siūlymui įteisinti nuotolinius Seimo posėdžius

Milena Andrukaitytė, BNS2020.11.24 15:23

Seimo statuto pataisos dėl nuotolinių parlamento posėdžių nesurinko reikiamo balsų skaičiaus Seime.

Antradienį balsuojant dėl Seimo statuto straipsnio pakeitimų, už vieną iš jų balsavo 70, o už kitą – 58 Seimo nariai, tuo metu Statutui pakeisti reikia, kad už pataisą balsuotų ne mažiau kaip pusė, t. y. 71 parlamentaras.

Už pataisas balsavo jas inicijavę valdantieji, taip pat dalis Darbo partijos frakcijos atstovų, tačiau be 11 izoliacijoje esančių Liberalų sąjūdžio frakcijos narių balsų neužteko.

Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma konstatavo, kad pataisos nepriimtos ir „iniciatoriai turės galvoti, kaip elgtis toliau“.

Pataisomis siūlyta nustatyti, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ar gyvybei, Seimo valdybos sprendimu Seimo posėdis galėtų būti organizuojamas nuotoliniu būdu elektroninių ryšių priemonėmis, užtikrinant Seimo nario tapatybės nustatymą.

Pataisas kritikavo opozicijoje esantys „valstiečiai“, kurie siūlė nesvarstyti projektų skubos tvarka ir sudaryti darbo grupę pataisoms parengti.

„Valstiečiai“ teigė, kad pirminio Seimo statuto projekto nuostatos būtų sudariusios galimybę valdantiesiems piktnaudžiauti savo galiomis, nes daug sprendimų patikėta pirmininkaujančiam be diskusijų.

Seime dėl koronaviruso atšaukti dviejų dienų posėdžiai – po antradienį įvykusio vakarinio posėdžio padaryta pertrauka iki gruodžio 3 dienos.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31