Lietuvoje

2020.11.24 15:01

COVID-19 liepsnoja Klaipėdos „Carito“ globos namuose: virusas išguldė personalą, užsikrėtė senoliai

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.11.24 15:01

Uostamiestyje – nerimą keliantis COVID-19 židinys. Sparčiai plintanti liga įsisuko „Carito“ Klaipėdos globos namuose. Virusas nustatytas beveik visiems įstaigos globotiniams, užsikrėtė ir nemaža dalis personalo. Būtent dėl viruso išguldyto personalo kyla daugiausiai problemų, baiminamasi ir dėl tokioje situacijoje būtinų apsaugos priemonių išteklių.

„Carito“ Klaipėdos globos namuose šiomis dienomis išplito COVID-19.

Įstaigos vadovas, Mindaugas Šlaustas teigė, kad virusu užsikrėtė tiek globotiniai, tiek juos slaugantys darbuotojai. Iš viso COVID-19 užsikrėtė 14 darbuotojų, dar vienas globos namų komandos narys – saviizoliacijoje. Tai – daugiau nei pusė įstaigos darbuotojų.

Globos namai šiuo metu turi 36 gyventojai, virusu yra užsikrėtę 34.

„Didžioji dalis yra be simptomų – nei temperatūros, nieko. Tiesiog testas parodė, kad yra teigiamas“, – pastebėjo M. Šlaustas.

Tik keturiems senoliams virusas pasireiškė karščiavimu.

Kol kas nežinoma, kokiu keliu virusas pateko į įstaigą, kurioje gyvena keliasdešimt rizikos grupės žmonių. M. Šlausto manymu, COVID-19 užkratas į globos namus atėjo iš išorės, mat viduje atvejų nebuvo.

„Tikrai ne nuo gyventojų“, – neabejojo pašnekovas.

Pagrindinė ir didžiausia dabar globos įstaigos bėda – darbuotojų trūkumas.

„Nebeturime dirbančių žmonių. Reikia žmonių, kurie dirbtų. Mums reikėtų dviejų bendrosios praktikos slaugytojų. Tikrai priimtume dirbti šiam laikotarpiui. Trūksta keturių asmenų kaip slaugytojos padėjėjų, turinčių socialinio darbuotojo kvalifikaciją – prižiūrėti pačių senelių“, – dėstė kunigas.

M. Šlaustas neslėpė, kad šiuo metu senoliais rūpinasi jau ir įstaigos administracijos darbuotojai, žmonių darbo krūvis smarkiai išaugo, jaučiamas nuovargis. Žmonėms tenka dirbti ir be laisvadienių.

Nemažai nerimo kelia ir įstaigos apsaugos priemonių ištekliai.

„Visos globos įstaigos, taip pat ir mes, buvome pasirūpinę mėnesiui laiko tomis priemonėmis. Aišku, tai dabar yra intensyviai naudojama. Esame jau užsisakę, bet reikėtų aukščiausio apsaugos lygio respiratorių, nes jie naudojami tikrai greitai. Taip pat reikia skysčių valyti paviršiams, rankų dezinfektoriaus, apsaugų, kurios maunamos ant batų, vienkartinių chalatų, kombinezonų“, – vardijo pašnekovas.

Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro atstovai antradienį rinkosi aptarti „Carito“ Klaipėdos globos namuose susiklosčiusios situacijos, bandyta rasti galimybių pagelbėti į nepavydėtiną padėtį patekusiai įstaigai bei numatyti galimų veiksmų planą.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis teigė, kad bandyta spręsti darbuotojų trūkumo klausimą. Sutarta, jog po vieną slaugytoją įstaigai skirs sutrikusio intelekto žmonių globos namai „Klaipėdos viltis“ ir Klaipėdos miesto nakvynės namai.

Taip pat ieškota galimybių skirti įstaigai šiuo metu ypač reikalingų apsaugos priemonių. Jų, anot A. Dobranskio, ketina skirti uostamiesčio savivaldybė ir Socialinių paslaugų priežiūros departamentas.

Tiesa, pastebima, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai turėjo pastabų įstaigai dėl nustaytų saugumo rekomendacijų ir reikalavimų įgyvendinimo.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31