Lietuvoje

2020.11.24 12:49

Koronavirusas užklupo konservatorius: Seimo salėje apie užsikrėtimą sužinojo ir Kupčinskas

apie COVID-19 pranešė ir Juozapaitis
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.11.24 12:49

Seimo nario Vytauto Juozapaičio koronaviruso testas – teigiamas. Tai LRT.lt patvirtino pats Seimo Kultūros komiteto pirmininkas. Šią žinią V. Juozapaitis sužinojo antradienio rytą jau būdamas Seimo salėje. Po kelių valandų apie teigiamo testo patvirtinimą informavo ir jo kolega Andrius Kupčinskas – jis šią informaciją taip pat sužinojo jau būdamas Seime.

„Tą pačią sekundę, kai sulaukiau kanclerio skambučio, palikau Seimo rūmus ir stebėjau posėdį iš namų. Labai džiaugiuosi balsavimo rezultatais“, – sakė V. Juozapaitis.

V. Juozapaitis sakė Seime praleidęs apie pusvalandį. Jis patikino kaukę dėvėjęs taisyklingai.

„Su kolegomis beveik nebendravome, toks įtemptas buvo posėdis“, – pabrėžė Seimo narys.

Koronaviruso testas jam atliktas ir spalio pabaigoje, tuomet rezultatas buvo neigiamas. Seimo narys sakė, kad tyrimas buvo atliktas profilaktiškai.

Kol kas jis jaučiasi puikiai.

„Bent jau kol kas jokių problemų. Duos dievas, taip viskas ir praslinks“, – vylėsi V. Juozapaitis.

Parlamentaras sakė, kad ryt, trečiadienį, vyks nuotolinis Kultūros komiteto posėdis, kuriam jis vadovaus.

„Yra numatyta darbotvarkė, dirbsime, nėra ko laukti“, – sakė V. Juozpaitis.

Jis atidžiai domėjosi, kaip su koronavirusu teko grumtis kolegoms dainininkams. Kai kuriems teko sunkiai kapstytis iš ligos.

„Dainininkai nuolat susiduria su grėsmėmis balsui. Ši liga labai klastinga, svarbiausia, kad nebūtų komplikacijų“, – pabrėžė operos solistas V. Juozapaitis.

Teigiamo testo sulaukė ir kitas konservatorius

Praėjus kelioms valandoms nuo kolegos pranešimo apie užsikrėtimą koronavirusu, informacija pasidalino ir konservatorius Andrius Kupčinskas.

„COVID-19 neaplenkė ir manęs, o vakarykštis testas yra teigiamas. Todėl iškart sužinojęs ir nedalyvavau viename svarbesnių balsavimų – sėdau į automobilį ir išlėkiau į Kauną“, – rašo politikas.

Jo teigimu, jokių simptomų nejaučiu, savijauta paskutiniu metu gera, bet teks saviizoliuotis.

„Keisčiausia, kad iki šiol negavau jokios oficialios žinutės, nei SMS, nei per e. sveikatą. Beje prieš posėdį, ten taip pat užėjau ir tikrinau, apskritai jokio įrašo apie vakarykštį testavimą iki šiol“, – stebisi politikas.

Anot Aa. Kupčinsko, informaciją apie teigiamą testą jį pasiekė tik iš Seimo kanceliarijos,

„Tai buvo vienas trumpiausių mano posėdžių, nespėjau nei kompiuterio atsiversti, gal tik užsiregistruoti, kai sulaukiau skambučio“, – pasakoja politikas.

Dėl izoliacijos antradienį Seime kilo chaosas

Antradienį paaiškėjo, kad dėl sąlyčio su sergančiuoju izoliacija skirta 14 Seimo narių, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Izoliacija skirta 14 parlamentarų, neįskaičiuojant į šį skaičių sergančiųjų“, – BNS antradienį sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Paprašius įvardinti, kokie parlamentarai šiuo metu yra saviizoliacijoje, NVSC atstovė teigė, kad šiuo metu įstaigos asmens duomenų pareigūnas sprendžia, ar šie duomenys gali būti atskleisti.

Kaip vėliau informavo Seimo kanceliarija, saviizoliacijoje turėtų būti Laisvės partijos frakcijos nariai Tomas Vytautas Raskevičius, Aušrinė Armonaitė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, konservatorius Jonas Gudauskas, iš Liberalų sąjūdžio frakcijos pasitraukęs Kęstutis Glaveckas bei devyni Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai: Eugenijus Gentvilas, Ričardas Juška, Virgilijus Alekna, Andrius Bogdanas, Juozas Baublys, Simonas Gentvilas, Arminas Lydeka, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus.

Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė BNS teigė negavusi iš NVSC jokio pranešimo, kad ji turėtų izoliuotis. Tokio nurodymo teigia negavęs ir konservatorių lyderis G. Landsbergis.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime pirmadienį pranešė, kad dėl kontaktų su sergančiu koronavirusu asmeniu izoliuojasi visi jos nariai.

Populiariausi

Karantinas Kaune

Lietuvoje

2021.01.21 09:34

Lietuvoje nustatyti 1274 nauji COVID-19 atvejai, mirė 32 žmonės, pasveiko dar 2581 vienas mirusysis – iš 40–49 m. amžiaus grupės; atnaujinta 10.07

9
Mokykla

Lietuvoje

2021.01.20 14:46

Ministrė išvardijo, kaip bus lopomos per pandemiją atsivėrusios mokymosi spragos, – tam skirta 7,5 mln. eurų turi vaikų grąžinimo į mokyklas planą, pagerėjus epidemiologinei padėčiai