Lietuvoje

2020.11.24 12:52

Oficialiai iš parlamento pasitraukęs Karbauskis: dažnai grįšiu į Seimą

atnaujina 13.43
Šarūnas Nekrošius, Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.11.24 12:52

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį susirinko spręsti klausimo dėl Seimo nario mandato atsisakančio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio įgaliojimų nutraukimo. Posėdis užtruko kelias minutes, o „valstiečių“ lyderis tvirtai pareiškė, kad neketina keisti savo pozicijos ir iš parlamento pasitraukia.

VRK posėdyje R. Karbauskis buvo lakoniškas.

„Aš, Lietuvos Respublikos Seimo narys Ramūnas Karbauskis, pareiškiu VRK, kad atsistatydinu iš Lietuvos Respublikos Seimo nario pareigų“, – pareiškė jis.

„Taip, be abejonės“, – trumpai į VRK vadovės klausimą, ar yra apsisprendęs palikti Seimą atsakė R. Karbauskis.

Su „valstiečių“ lyderiu į posėdį atvyko partijos kolega Dainius Gaižauskas.

R. Karbauskis pareigų nebeeis nuo lapkričio 25 dienos.

„Valstiečių“ vedliui palikus parlamentą, VRK mandatą pripažino pirmai po brūkšnio rinkimų sąraše likusiai buvusios kadencijos Sveikatos reikalų komiteto vadovei Astai Kubilienei.

R. Karbauskis po VRK posėdžio teigė visiškai Seimo durų neužveriantis.

„Grįšiu į Seimą, nes ten palikau daiktus. Kita vertus, aš dažnai grįšiu į Seimą, nes Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija yra didžiausia opozicinė frakcija. Šita frakcija tikrai atliks tą darbą, kuris numatyta partijai ir frakcijai, o aš esu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, tai mūsų frakcijos ir mano bendradarbiavimas yra neišvengiamas ir jis bus labai tamprus“, – žurnalistams VRK sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis kartojo, kad, jo manymu, dabartiniai valdantieji stengėsi blokuoti jo vadovaujamos partijos frakcijos Seime galimybes turėti savo atstovą parlamento valdyboje, Audito komiteto pirmininką. R. Karbauskis pabrėžė manantis, kad jis pats yra visų šių nesutarimų priežastis ir dėl to traukiasi iš Seimo.

„Net dabar yra sakoma tai, kad, tik pasitraukus man iš Seimo, valdantieji pradėjo šnekėtis su mūsų frakcija“, – tvirtino R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, pasitraukęs iš Seimo jis imsis iniciatyvos formuoti šešėlinį LVŽS ministrų kabinetą, šešėlinę Vyriausybės programą, pradės ruoštis savivaldos rinkimams. „Valstiečių“ lyderis tikino, kad esą partijos skyriai seniai jo nėra matę, tad reikės susitikti su bendražygiais. R. Karbauskis pabrėžė tikintis, kad LVŽS gali sėkmingai pasirodyti savivaldos rinkimuose. Jis pats sakė į merus kandidatuoti neketinantis.

Dėl frakcijos teigė esantis ramus

R. Karbauskis, paklaustas, ar nesibaimina LVŽS frakcijos skilimo po to, kai jis paliks Seimą, pabrėžė, kad apie tokius pavojus kalbėta ne kartą, tačiau tokių baimių politikas pabrėžė neturintis.

„Nebijau, nes ketverius metus mus bandė skaldyti, griauti frakciją visaip kaip. Ir tų pareiškimų buvo tikriausiai dešimtys ar šimtai. Bet frakcija yra didelė, stipri, frakcijoje yra labai daug žmonių, kurie turi politinės darbo Seime patirties, darbo Vyriausybėje patirties. Esu tikras, kad frakcija dirbs savo darbą“, – dėstė LVŽS lyderis.

Iš Seimo pasitraukęs R. Karbauskis teigė nemanantis, kad turėtų atsiprašyti rinkėjų dėl tokio savo poelgio. Jo teigimu, kito pasirinkimo, siekiant gelbėti savo frakciją, esą nebuvo.

„Pasirinkau vienintelį įmanomą sprendimą, įgaunant Valstiečių ir žaliųjų frakcijai Seime tas galimybes, kurios priklauso pagal politinę kultūrą, pagal tradiciją“, – komentavo R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad R. Karbauskis praėjusį ketvirtadienį paskelbė atsisakantis Seimo nario mandato, protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus skirstant pozicijas parlamente.

Klausimo dėl pasitikėjimo nesulaukė

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis, paklaustas, ar neketina pasitikrinti pasitikėjimo partijoje, teigė tokio klausimo iš bendražygių nesulaukęs.

„Tokio klausimo man dar niekas iš partijos narių neuždavė“, – pabrėžė politikas.

Jis kartojo, kad, pasitraukęs iš Seimo, galės politinius procesus vertinti ir kaip mokesčių mokėtojas.

Kalbėdamas apie likusius parlamente dirbti kolegas, R. Karbauskis neslėpė, kad laikinasis premjeras Saulius Skvernelis padės formuoti šešėlinį ministrų kabinetą.

„Jeigu šnekėtume apie Saulių Skvernelį, aš, kaip partijos pirmininkas, kreipiausi į jį dėl šešėlinės Vyriausybės formavimo, preliminarų sąrašą aš jau esu gavęs kaip partijos pirmininkas. Dabar tai bus procedūros, kurios turės būti atliktos partijoje tam, kad mes galėtumėme patvirtinti šešėlinį ministrų kabinetą“, – komentavo LVŽS pirmininkas.

Anot jo, panašu, kad opozicija savo lyderio dėl tarpusavio nesutarimų gali ir neturėti.

„Šitoje sesijoje labai sunku tikėtis, kad atsiras opozicijos lyderis, nes mes jo tiesiog negalime turėti“, – akcentavo R. Karbauskis.

„Fiziškai bus visur“

R. Karbauskis neslėpė manantis, kad anksčiau ar vėliau jis būtų pasitraukęs iš Seimo, mat, jo įsitikinimu, valdantieji esą ir toliau dėl jo būtų nesitarę su „valstiečiais“, negerbę jų.

„Jeigu aš to nebūčiau padaręs šiandien – būtų manęs paprašę to nedaryti ar dar kažkas būtų atsitikę, tai už savaitės ar dviejų būtų lygiai tokia pati situacija susiklosčiusi ir sakytų: „Visų problemų ašis yra Karbauskis“, – tvirtino jis.

R. Karbauskis neatmetė, kad galėtų dalyvauti neeiliniuose Seimo rinkimuose, jei, tarkime, kitas parlamento narys atsisakytų mandato.

LVŽS lyderis tikino dabar galėsiantis užsiimti savo hobiais, apie kuriuos atvirauti nenorėjo.

„Kiekvienas žmogus turime, kuo užsiimti, – knygos ir visa kita. Kai laiko daugiau yra dalykams, kuriuos mėgsti, tai yra pliusas, o ne minusas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Paklaustas, kur žada praleisti daugiausia laiko, jis pabrėžė būsiantis visur, kur reikės.

„Fiziškai aš būsiu visur – ir Naisiuose, ir Kaune, ir Vilniuje. Ten, kur reikės būti“, – aiškino R. Karbauskis.

Populiariausi

COVID-19 vakcina (asociatyvi)

Lietuvoje

2021.01.19 17:10

Skiepijant nuo COVID-19 Šilalėje pacientus vežantys vairuotojai liko be skiepų – ligoninė nežinojo, savivaldybė pamiršo be eilės šeimą paskiepijęs verslininkas svarsto kreiptis į teismą dėl duomenų apsaugos