Lietuvoje

2020.11.24 09:56

Darbo partija, LSDP susilaikys balsuodami dėl Šimonytės, dalis socdemų gali nedalyvauti

Mišri Seimo narių grupė balsuos laisvai; atnaujinta 11.07
Milena Andrukaitytė, BNS, Gailė Jaruševičiūtė, ELTA, LRT.lt2020.11.24 09:56

Opozicinės Darbo partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos susilaikys balsuodamos dėl centro dešiniųjų kandidatės į premjeres Ingridos Šimonytės kandidatūros, nors dalis socialdemokratų gali balsavime nedalyvauti.

„Mes gerbiame rinkėjų valią, todėl netrukdysime sudaryti Vyriausybės, bet Darbo partija yra opozicinė partija, todėl balsuodami susilaikysime“, – antradienį prieš posėdį Seime žurnalistams sakė V. Jukna.

Į pastabą, jog susilaikiusių parlamentarų balsai skaičiuojant balsavimo rezultatą turi tokią pačią reikšmę kaip balsas „prieš“, V. Jukna teigė, jog frakcija ateityje palaikys su partijos programa sutampančius Vyriausybės sprendimus, o būdama opozicine premjerės paskyrimo procedūros „tiesiog nestabdys“.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Algirdas Sysas BNS patvirtino, kad balsuojant dėl I. Šimonytės frakcija susilaikys, bet dalis narų gali balsavime nedalyvauti.

Antradienį iš Seimo žadantis pasitraukti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad frakcija balsuos vieningai prieš I. Šimonytės kandidatūrą.

„Mūsų frakcija, aš labai tikiuosi, visa balsuos prieš, nes tai labai normalus opozicijos žingsnis. Už kitas (opozicines) frakcijas negaliu pasakyti, jos šiandien ryte spręs, būtų labai logiška, kad balsuotų „prieš“, – antradienį LRT RADIJUI sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, „jei iš opozicijos niekas nebalsuotų už I. Šimonytę, beviltiška, kad ji būtų patvirtinta kandidate į premjeres“.

„Valstiečių“ lyderis tikino, kad šis sprendimas nėra susijęs su nesutarimais Seime dėl parlamento vadovybės formavimo, „valstiečiams“ likus be Seimo pirmininko pavaduotojo posto.

I. Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141. Visa valdančioji Liberalų sąjūdžio frakcija dėl kontakto su koronavirusu yra izoliacijoje.

Nutarimas dėl pritarimo premjero kandidatūrai priimamas paprasta balsų dauguma atviru balsavimu.

Mišri Seimo narių grupė dėl I. Šimonytės kandidatūros balsuos laisvai

Mišri Seimo narių grupė dėl I. Šimonytės kandidatūros į premjeres balsuos laisvai.

„Mišri grupė buvo susitikusi su kandidate į ministres pirmininkes, jos paklausė, kai kas liko patenkinti atsakymais, kai kas nelabai patenkinti, todėl Mišri grupė balsuos laisvai“, – Seimo posėdyje antradienį teigė Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Kęstutis Glaveckas.

Parlamentaras akcentavo ir I. Šimonytės komandos svarbą.

„Mišrioje frakcijoje mes manome, kad labai svarbus klausimas yra komandos sudarymas, nes viena ministrė pirmininkė, kad ir kokia ji būtų – žmogus ar moteris orkestras, ji iš tikro nesukoreguos visų, ir ta visa komanda, kuri bus, turi labai smarkiai jai padėti. Klausimas, ar užteks tų kompetencijų, klausimas, ar užteks to patyrimo“, – sakė K. Glaveckas.

Populiariausi

Medis nukrito ant bėgiko

Lietuvoje

2021.01.26 20:32

Vingio parke ant bėgiko užkrito medis, vyras atiduotas medikams Šimašius pataria atidėti nebūtinas keliones, atnaujinta 22.29

6
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24