Lietuvoje

2020.11.24 07:38

Iš Seimo pasitraukiantis Karbauskis nepersigalvojo: aš žodžiais nesimėtau

tikisi, kad visa frakcija balsuos prieš Šimonytės kandidatūrą
Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.11.24 07:38

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis antradienį vidurdienį oficialiai atsisakys Seimo nario mandato, LRT RADIJUI politikas nuomonės sako nepakeitęs. Politikas tikisi, kad opozicija vieningai nepalaikys Ingridos Šimonytės antradienio balsavime dėl premjerės pareigų.


Praėjusią savaitę pareiškęs apie pasitraukimą pareiškęs R. Karbauskis pridūrė ir vieną sąlygą, kuri galėtų pakeisti jo nuomonę – opozicijos prašymas. Tokio jis sako nesulaukęs nei viešai, nei privačiai.

„Ne, tikrai nepaprašė, jeigu šnekėtume apie viešą erdvę, tai netgi pasakė pasiruošę kalbėti su mūsų frakcija tada, kai manęs jau nebus. Tai truputį ciniškai skamba, bet atitinkamai aš jau pripratęs prie patyčių savo atžvilgiu. Visiškai neabejojau, kad niekas nieko nepaprašys ir sakydamas tikrai juokavau. Visiškai aišku, kad žmonės, kurie pilni arogancijos, pykčio, keršto tikrai darys viską, kad pakenktų Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, pakenkti tiems žmonėms, kurie už mus balsavo“, – LRT RADIJUI antradienį ryte sakė „valstiečių“ lyderis.

Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilyei-Nielsen užsiminus apie tai, kad galėtų atsirasti ir septintas parlamento vicepirmininko postas, kuris tektų „valstiečiams“, R. Karbauskis tikisi, jog taip ir nutiks.

„Aš labai tikiuosi, kad taip atsitiks. Bet visiškai akivaizdu, kad be mano žingsnio tai nebūtų atsitikę. Tos kalbos prasidėjo tik po to, kai aš padariau pareiškimą, žodžiais nesimėtau“, – sakė R. Karbauskis.

Antradienį Seime numatytas balsavimas dėl Ingridos Šimonytės skyrimo ministre pirmininke. „Valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis turi lūkesčių, jog opozicija jos neparems.

I. Šimonytę į premjero pareigas siūlanti centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija, Seime turi 73 mandatus iš 141. Patvirtinimui reikalinga paprasta balsų dauguma.

„Mūsų frakcija, aš labai tikiuosi, visa balsuos prieš, nes tai yra labai normalus opozicijos žingsnis. Dėl kitų frakcijų negaliu pasakyti, kiek žinau, jos šiandien ryte spręs dėl savo sprendimo. Būtų visai logiška, kad balsuotų prieš, nes tai susiję su pačios Vyriausybės formavimu, o kandidatus mes matėme. Matėme, pavyzdžiui, kandidatę į teisingumo ministrus, kuri buvo advokato padėjėja, tai aš manau, kad visa bendruomenė teisinė yra pakraupusi nuo tokių kandidatų“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė R. Karbauskis.

Prisiminęs 2008-2009 metus jis pridūrė nematantis argumentų, kodėl palaikyti reikėtų ir pačios I. Šimonytės kandidatūrą.

Mandato atsisakymas, pasak paties politiko, nereiškia, jog jis taps mažiau aktyviu ir matomu. Vienas iš jo veiklos prioritetų – šešėlinės Vyriausybės suformavimas.

„Kad šešėlinė Vyriausybė turėtų savo programą ir veiktų pagal Seimo statutą, to niekada istorijoje nebuvo, mes tą padarysime, parodysime, kaip turi veitki šešėlinė Vyriausybė, kaip realiai turi veikti opozicija, o mes jos tuos metus neturėjome“, – teigė politikas. Šešėlinė Vyriausybė, anot R. Karbauskio, bus suformuota gruodį arba sausio pradžioje.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše.

Populiariausi

Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Medis nukrito ant bėgiko

Lietuvoje

2021.01.26 20:32

Vingio parke ant bėgiko užkrito medis, vyras atiduotas medikams Šimašius pataria atidėti nebūtinas keliones, atnaujinta 22.29

6
Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24