Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.18 21:12

Ukrainoje Lietuvos ir Švedijos ministrai akcentavo gynybos reformos svarbą

LRT.lt 2016.02.18 21:12

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu Kijeve susitiko su Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku. Susitikimo metu visos pusės akcentavo Ukrainos gynybos sistemų reformos svarbą, rašoma pranešime spaudai.

„Ukrainos gynybos planavimo sistema turi visiškai ir pilnai atsinaujinti. Geriausias būdas pasiekti sėkmės šioje srityje yra įtraukti Vakarų patarėjus į visas gynybos struktūras ir institucijas. Taip pat Švedija, būdama ilgametė NATO partnerė, turi geros bendradarbiavimo su NATO patirties. Todėl tikiu, kad Lietuvos, Švedijos ir Ukrainos bendradarbiavimo stiprinimas padės Ukrainai pertvarkyti savo ginkluotąsias pajėgas pagal vakarietiškus NATO standartus“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai susitiko su Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksanderu Turchynovu, su kuriuo aptarė saugumo situaciją Rytų Ukrainoje ir paramą Ukrainos gynybos sistemos reformoms.

 Penktadienį Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai susitiks su Ukrainos premjeru Arseniyiumi Yatsenyuku, Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu ir lankysis Kijevo centrinėje karo ligoninėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi