Lietuvoje

2020.11.23 20:22

Per praėjusią kadenciją sukurta daugybė politikų karikatūrų ir memų – drąsiausieji pasipuošė net Verygos tatuiruote

Aistė Valiauskaitė, Joana Lapėnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.23 20:22

Per praėjusią kadenciją politikai sulaukė daug internautų dėmesio – sukurta begalė karikatūrų ar memų. Dažniausiai vaizduotas sveikatos apsaugos ministras netgi turi išleistą savo karikatūrų knygą. Internete jau piešiama naujoji valdžia kol kas vaizduojama teigiamai. Tačiau ir karikatūristai, ir viešųjų ryšių ekspertai sako, kad dar nebuvo valdžios, kuri neįkvėptų pašiepiančių piešinių kūrėjų.

„Labai geras yra va šitas. Čia tik atspausdinta, tai paveikslas nutapytas tikras, bet šitas labai man patiko“, – rodydamas į vieną kūrinių sako ministras Aurelijus Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga rodo mėgstamiausią savo karikatūrą.

„Aš galvoju, kad čia gerai labai viskas pagauta, labai žmogus supranta, kas man rūpi“, – sako jis.

Per praėjusią politikų kadenciją sukurta daugybė karikatūrų ar memų – Veryga džiaugiasi net visa knyga

Per ministro kadenciją politinės tautosakos A. Veryga surinko daug.

„Dėl tokių dalykų tikrai neskaudėjo - mano kolegos žino, kad man patinka, aš tikrai laukiu, kada atsiųs ką nors naujo kas yra sukūrę. Mano padėjėja, kaip Seimo nario Kaune, surinko ir albumą išleido, ką rado internete per šitą kadenciją“, – džiaugiasi politikas.

Kol vieni kuria A. Verygos karikatūras, kiti jo veidą visam gyvenimui turės ant kūno.

„Šitas labai originalus meno kūrinys, nes tai yra tikra tatuiruotė“, – šypsosi ministras.

O štai ši karikatūra, anot ją piešusios autorės, pati populiariausia.

„A. Veryga patinka žmonėms. Apskritai visas „valstiečių“ ketvertukas labai patinka žmonėms, nes pavaizduoju iš draudimų absurdiškumo atvejus“, – sako karikatūristė Riva Elmantė.

Būtent premjeras Saulius Skvernelis, „valstietė“ Agnė Širinskienė ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis dažniausiai vaizduojami greta – dėl draudimų įprastai su alkoholiu ar marihuana.

„Manau, nemažai kas supranta tą humorą, o kurie nesupranta, tai šiek tiek gaila. Aš, tarp kitko, esu užblokuota Ramūno Karbauskio, nes jam nepatiko“, – prisipažįsta menininkė.

O R. Karbauskis sako – neįsižeidė, jam patiko.

„Aš juos turiu savo darbo kabinete Seime ir namuose turiu su kosmosu visokias karikatūras. Man tai linksma, o nežinau, ką gali erzinti, nelaikau įžeidimu. Įžeidimu laikau, kad veidą natūralų apipiešia, tai įžeidimas, bet kai piešia dėl vieno ar kito sprendimo, tai linksma. Ir aš gailiuosi, kad aš jų visų neturiu, tikiuosi, gal kas kolekcionuoja ir padovanos man“, – tikina „valstiečių“ vedlys.

Šį ketvertą internete jau keičia serialo Supermergaitės herojėmis Burbuliuke, Žiedele ir Vėdryne vaizduojamos politikės.

„Dar neatsimenu, kad būtų buvę tiek moterų valdžioje, aš jas visas matau kaip stiprias politikes, susijungia man su „powerpuff girls“, – teigia menininkė.

Nors kol kas internetiniai kūriniai smagūs, Aušrinė Armonaitė sako, kad jau yra užsiauginusi storą odą ir pasirengusi pašaipesnei kritikai.

O štai čia Ramūnas Karbauskis aiškinasi santykius su Gabrieliumi Landsbergiu - perrinkus valdžią ir jis vis dažniau figūruoja internetiniuose memuose. Sako dėl piešinių nepykstantis.

„Aišku, juokina, smagu. Koks smagiausias? Nežinau, gal iš paskutinių derybų, kur prigauta išraiškų, žvilgsnio. Man juokinga – pats žanras smagus nuotaikingas ir žiūriu pozityviai“, – sako TS-LKD pirmininkas.

Viešųjų ryšių ekspertai sako, kad nors kol kas internetinės tautosakos kūrėjai į valdžią žiūri atlaidžiai, kūrybai peno tikrai netrūks. Anot komunikacijos eksperto Arijaus Katausko, visos valdžios pakliūva į vienus ar kitus skandalus, iš visų sprendimų internautai randa būdų pasijuokti.

O karikatūristai jau ruošiasi naujiems kūriniams.

Populiariausi

VUL Santaros klinikos; gydytojai; ligoninė

Lietuvoje

2021.01.15 09:32

1149 COVID-19 atvejai: naujas protrūkis Pagėgiuose, po tris asmenis mirė 50–59 ir 60–69 amžiaus grupėse nuo pandemijos pradžios pasveiko daugiau nei 100 tūkst. žmonių; atnaujinta 11.22

5