Lietuvoje

2016.02.18 17:36

Apmokestinamas elektroninis dienynas

Rūta Pukenė, DELFI.lt 2016.02.18 17:36

Bene pagrindinio Lietuvoje elektroninio dienyno „Tamo“ atstovai keičia savo strategiją. Iki šiol produktą siūlę nemokamai, ketvirtadienį jie paskelbė žinią, kad už galimybę naudotis mobiliąja programėle išmaniuosiuose telefonuose vartotojai turės susimokėti.

Įmonės atstovai ketvirtadienį pristatė atnaujintą „Tamo“ dienyno mobiliosios programėlės versiją, kuri jau po 14-os dienų taps mokama. Šią žinią DELFI patvirtino „Tamo grupės“ rinkodaros vadovė Agnė Visockienė.

Įvardijo, kas pasikeis

Jos teigimu, šis sprendimas buvo priimtas gerai apgalvojus visas aplinkybes. Naujasis išskirtinių paslaugų paketas vienai šeimai atsieis 1,5 euro per mėnesį.

„Anksčiau „Web“ dienyno versija ir mobilioji aplikacija buvo nemokamos, tačiau pastebėjome, kad pageidavimų, ką reikėtų pakeisti ar patobulinti, vis daugėjo. Mes nesame finansuojami kažkokių biudžetinių įstaigų, vartotojams turinį taip pat teikėme nemokamai, todėl supratome, kad neturime pakankamai lėšų vystyti šią aplikaciją toliau“, – sprendimą apmokestinti programėlę aiškino A. Visockienė.

Ji taip pat sakė ne kartą girdėjusi tėvų pageidavimus, kad informaciją, pateikiamą dienyne, jie nori matyti be reklamų.

„Tam, kad mes galėtume vystyti programėlę ir atsižvelgti į vartotojų norus, pristatėme išskirtinių paslaugų paketą „Tamo Išmaniems“. Nuo šiol mobilioji programėlė bus greitesnė, išmanesnė, įvedėme ir naujų funkcijų. Be to, visa šeima, kuri naudosis dienynu ir šiuo planu, nematys jokių reklamų nei kompiuteriuose, nei savo mobiliuosiuose įrenginiuose, gaus VIP klasės aptarnavimą. Tai reiškia, kad kreiptis dėl problemų jie galės ne tik el. paštu, bet ir telefonu, feisbuke“, – vardijo ji.

Pokyčiai paveiks dešimtis tūkstančių

Nuo kovo 3-ios dienos mobiliąja „Tamo“ el. dienyno programėle vartotojai galės naudotis tik mokamai. Nemokamas turinys bus siūlomas tiems, kurie dienyną tikrins kompiuteryje.

„Programėlė startavo šiandien, ketvirtadienį. 14 dienų – išbandymo periodas, po to automatiškai bus pasiūlyta sumokėti mokestį. Tie, kurie nesumokės, mobiliąja programėle daugiau naudotis nebegalės“, – aiškino A. Visockienė.

Viešai „Tamo“ tinklalapyje skelbiamais duomenimis, šį dienyną naudoja 75 proc. Lietuvos mokyklų – 32 tūkst. Iš viso ji vienija 320 tūkst. vaikų ir 250 tūkst. tėvų bendruomenę. Pasak A. Visockienės, mobiliąja dienyno programėle iki šiol naudojosi „dešimtys tūkstančių vartotojų“.

„Tėvus apie naują apmokestintą versiją informavome vidiniais pranešimais per „Tamo“ dienyną. Buvo kilęs nedidelis pasipiktinimas, tačiau tai natūralu, kai nemokamas produktas virsta mokamu. Reikia suprasti, kad mokestis mus įgalina vystyti programėlę ir pateikti ją kokybišką, o ne su tomis funkcijomis, kurios netenkina vartotojų“, – aiškino „Tamo grupės“ rinkodaros vadovė.

Jos teigimu, mobiliosios programėlės apmokestinimas – galutinis ir nekeičiamas įmonės sprendimas.