Lietuvoje

2020.11.23 16:24

Seimo pirmininkė ragina Verygą kuo skubiau šalyje įteisinti greituosius COVID-19 antigenų testus

LRT.lt2020.11.23 16:24

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienį kreipėsi į laikinąjį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su prašymu skubiai parengti saugaus Seimo darbo algoritmą ir imtis priemonių, kad Lietuvoje būtų įteisinti greitieji COVID-19 antigenų testai.

„Jie ne tik patogūs, nes pateikia atsakymą per keliolika minučių, bet ir beveik tris kartus pigesni, nei naudojami dabar“, – rašo V. Čmilytė-Nielsen.

Panašią poziciją pirmadienį išsakė ir prezidentūra – jų žiniomis, tokių testų įsigijimas yra numatytas kuo skubiau, o tai padėtų išplėsti visą koronaviruso testavimo sistemą Lietuvoje.

„Galime pasidžiaugti, kad pasistūmėjo ledai dėl naujo tipo testų įdiegimo ir mes jau žinome, kad yra planai kuo greičiau antigenų greituosius testus įsigyti ir integruoti, išplečiant visą testavimo sistemą“, – trumpai pirmadienį apie tokius testus pasisakė ir prezidentūros atstovas Simonas Krėpšta.

V. Čmilytė-Nielsen sukritikavo laikinojo ministro A. Verygos norą parlamente darbus stabdyti dviem savaitėms. Pasak Seimo pirmininkės, nutraukti politikų darbą ilgesniam laikui nebūtų geriausia išeitis, nes laukia svarbių projektų priėmimas, Vyriausybės kaita.

„Taip, šiandien priėmėme sprendimą daryti pertrauką nuo trečiadienio iki kitos savaitės ketvirtadienio tam, kad pasiruoštume pilnaverčiam bei saugiam Seimo darbui ir užtikrintume, kad į Seimą susirinkę parlamentarai būtų neužsikrėtę, turėtų galimybę testuotis. Seimo darbotvarkėje yra daug neatidėliotinų klausimų. Pradedant kitų metų biudžetu, Vyriausybių kaita bei, kas ypatingai svarbu – kova su koronavirusu. Jis šiandien jau, deja, ranka pasiekiamas kiekvienam dėl laiku nesiimtų priemonių“, – rašo parlamento vadovė.

Ji viliasi, jog SAM netrukus pateiks asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis Seime sąlygas, kurių laikymasis užtikrintų saugų ir nepertraukiamą parlamento darbą šiuo svarbiu valstybei periodu.

LRT.lt primena, kad Seimo valdyba pirmadienį nusprendė atšaukti du parlamento posėdžius ir įvedė papildomų apribojimų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Seime.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymu, antradienį Seimo posėdis vyks, tačiau po to bus padaryta pertrauka iki gruodžio 3 dienos.

Antradienio posėdyje numatoma balsuoti dėl Ingridos Šimonytės kandidatūros į ministrės pirmininkės pareigas. Anot parlamento vadovės, didesnės pertraukos daryti negalima įvertinus būtinybę svarstyti biudžetą.

Praėjusią savaitę Seimo pirmininkei ir dar keliems parlamentarams nustatytas koronavirusas.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24