Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.18 15:56

Paskelbta apie pasikeitusią „Eurovizijos“ balsavimo sistemą

2016.02.18 15:56

Šių metų gegužę Stokholme rengiamos 2016-ųjų„Eurovizijos“ balsavimas vyks kitaip, negu iki šiol. Apie tai ketvirtadienį paskelbė žiūrimiausią pasaulyje dainų konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga (EBU – European Broadcasting Union).

Šių metų gegužę Stokholme rengiamos 2016-ųjų „Eurovizijos“ balsavimas vyks kitaip negu iki šiol. Apie tai ketvirtadienį paskelbė žiūrimiausią pasaulyje dainų konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga (EBU – European Broadcasting Union).

Iki šiol visų konkurse dalyvaujančių šalių atstovai tiesioginiame eteryje pranešdavo bendrą šalies balą, kurį sudaro žiūrovų ir komisijos įvertinimas (po 50 proc.). Tuo tarpu šiemet pirmiausia bus paskelbti komisijos balai, o tik po to – bendras TV žiūrovų ir komisijos įvertinimas. Iš esmės, tai atitinka LRT nacionalinėje atrankoje taikomą sistemą, kai žiūrovams pristatomi abu – profesionalų ir žiūrovų – vertinimai.

EBU tikisi, kad pokyčiai turėtų dar labiau prikaustyti žiūrovus, išlaikyti įtampą ir kelti jų azartą iki pat transliacijos pabaigos, nes bus išvengta, anot organizatorių, aiškaus lyderio pirmavimo dar likus pusvalandžiui iki konkurso transliacijos pabaigos.

Kaip balsavimas vyks tiesioginės transliacijos metu? Pirmiausia bus paskelbiami kiekvienos šalies profesionalų komisijos balai (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 ir 12). Juos praneš kiekvienos šalies atstovas iš savo televizijos. Pasibaigus TV žiūrovų balsavimui, bus praneštas antrasis kiekvienos šalies vertinimo paketas (prie komisijos pridedant žiūrovus), pradedant nuo mažiausiai balų gavusio kūrinio. Jį paskelbs ne šalių atstovai, o vedėjai. Tokiu būdu nugalėtojas paaiškės tik pačioje transliacijos pabaigoje.

Iki šiol komisijų vertinimas buvo atskleidžiamas tik kitą dieną po konkurso.

Primename, kad šiemet „Eurovizijoje“ dalyvauja 43 šalys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi