Lietuvoje

2012.06.19 14:52

Vilniaus skveruose – nemokamas internetas

Lankomiausiose viešose Vilniaus vietose – Senamiestyje – vilniečiai ir miesto svečiai jau gali naudotis nemokamu belaidžiu internetu.

Lankomiausiose viešose Vilniaus vietose – Senamiestyje – vilniečiai ir miesto svečiai jau gali naudotis nemokamu belaidžiu internetu.

Ši nemokama paslauga ne tik tiesiogiai pasitarnaus vilniečiams ir miesto svečiams, bet ir gerins Vilniaus, kaip šiuolaikiško ir pažangaus miesto, įvaizdį, teigia sostinės  meras.

Vienas iš stambiausių Lietuvoje interneto tiekėjų kviečia vilniečius ir miesto svečius, turinčius nešiojamus ar planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus į Rotušės aikštę, Vokiečių gatvę, Moniuškos skverelį. Čia  irgi jau veikia nemokamas belaidis internetas.  

„Realiai keli šimtai asmenų galės naudotis nejausdami, kad yra koks nors diskomfortas. Jei matysim, kad pasiekėm kokias nors ribas, yra galimybė plėsti paslaugą. Sparta priklausys nuo to, kiek žmonių prisijungs, bet maksimaliai, jei nedaug klientų, daugiau nei 50 megabitų gaus spartos“, – sako bendrovės „Cgates“ generalinis direktorius Paulius Dambrauskas.

Siekiant turėti kuo daugiau nemokamų miestui nekainuojančių interneto prieigų, savivaldybė kalbasi ir su kitomis bendrovėmis.

„Turime tinklo prekybos vietų plėtimą – tai spauda arba minikavinės, kurios turės taip pat nemokamą internetinį ryšį“, – tikina Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Netrukus nemokamu internetu bus galima naudotis ir kitose vilniečių mėgstamose vietose: Neries pakrantėje prie Baltojo tilto, Katedros ir Kudirkos aikštėse, Vilniaus gatvėje.