Lietuvoje

2020.11.23 14:32

Ministras apie visuotinį nuotolinį ugdymą: nežinau, kodėl savivaldybės bijo atsakomybės

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.11.23 14:32

Kol kas sprendimo dėl visuotinio nuotolinio mokymo, kuris apimtų ir pradinukus bei ikimokyklinukus, nėra. Šitaip per konferenciją žiniasklaidai pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras, operacijų vadovas Aurelijus Veryga. Jis ragino savivaldybes priimti, jų akimis, reikalingus sprendimus.

Mokytojai ir tėvai, įsisiautėjus koronavirusui, nesyk yra išsakę baimių dėl kontaktinio mokymo mokyklose. Šiuo metu pradinukai ugdomi mokyklose, o vyresnieji mokosi mišriu būdu, kai derinamas ir kontaktinis, ir nuotolinis būdas.

„Siekiame išlaikyti ikimokyklinį ir pradinį ugdymą [kontaktinį, – red. past.], kad tėvai galėtų eiti į darbą. Atskiroms mokykloms, kur padėtis itin sudėtinga, sakykime, kur užsikrečia daug mokytojų, auklėtojų ir nėra galimybės organizuoti ugdymo proceso [kontaktiniu būdu], steigėjas gali priimti sprendimą ir tam tikram laikui pervesti ir šį ugdymo segmentą į nuotolinį“, – kalbėjo A. Veryga.

SAM siūlo pratęsti karantiną iki gruodžio vidurio

Tiesa, jis pabrėžė, kad tai nebūtų gerai.

„Tai yra labai nepageidautinas dalykas, bet ką padarysi, visko būna, žinau, kad tokių atvejų ne vienas buvęs“, – sakė ministras.

Paklaustas, ar nederėtų vyresnių mokinių pervesti į visišką nuotolinį mokymą, o ne palikti, kaip kad yra dabar, kai taikomas mišrus būdas, ministras A. Veryga sakė, kad daugiau atsakomybės turėtų prisiimti tokius sprendimus galinčios priimti savivaldybės.

Kalbėdamas konkrečiai apie Raseinių rajono savivaldybės atstovų išsakytą nuomonę, kad aukštesnių klasių mokiniams grįžus į klases vis daugiau nustatoma užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejų, tad mišraus būdo tvarka yra per laisva šiuo metu, operacijų vadovas ragino savivaldybes pačias priimti sprendimus.

„Jei savivaldybė sako, kad yra problemų, ji yra laisva priimti sprendimus, nežinau, kodėl savivaldybės bijo atsakomybės.

Man kartais nesuprantama: dažnai girdime, kad savivaldybės nori daugiau laisvės, bet kai sprendimą reikia priimti ir būti už jį atsakingam, sakoma, kad laisvės yra per daug, klausiama, kodėl nėra privalomų nurodymų. Savivaldybė yra laisva priimti tokius sprendimus, atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją“, – kalbėjo A. Veryga.

Populiariausi

Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7
Valdas Rakutis

Lietuvoje

2021.01.27 14:05

Konservatoriai ginasi Rakučio žodžių apie Holokaustą – pritrūko adekvatumo, tai asmeninė nuomonė Zingeris pasitraukė iš Rakučio vadovaujamos komisijos; atnaujinta 16.52

13