Lietuvoje

2020.11.23 14:28

Seimo nariai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai galės išsitirti dėl COVID-19

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.11.23 14:28

Siekiant suvaldyti viruso plitimą Seime, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, bus organizuojami periodiniai profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos Seimo nariams ir Seimo kanceliarijos darbuotojams, praneša Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras.

Pasitarus su sveikatos specialistais, profilaktiniai testai būtų atliekami periodiškai kartą per savaitę Seimo rūmuose esančiame Medicinos kabinete, išnaudojant turimas patalpas. Profilaktinis testavimas bus atliekamas bendradarbiaujant su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ir nereikalauja papildomų Nacionalinės visuomenės sveikatos centro resursų, taip pat neapkraunama mobiliųjų punktų veikla.

Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo, Seimas plenariniuose posėdžiuose nutarė padaryti vienos savaitės pertrauką.

Pirmadienį posėdžiavusi Seimo valdyba pritarė Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pateiktam darbo grafiko pakeitimui, kuriame numatyta, kad plenariniai posėdžiai nebus rengiami nuo ketvirtadienio, lapkričio 26 dienos, iki gruodžio 3 d.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą parlamente, Seimo valdyba numatė ir naujas priemones, pavyzdžiui, įpareigoti Seimo narius ir kanceliarijos darbuotojus nesiburiuoti plenarinių posėdžių salėje, neatlikti veiksmų, kurie reikalauja nusiimti kaukes salėje, primena ELTA.

Taip pat svarstoma galimybė ir vertinamos galimybės įrengti posėdžių salėje tarp Seimo narių fizinius barjerus, tai yra pertvaras.

Seimo valdyba pritarė Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pasiūlytiems pokyčiams, tarp kurių temperatūros matavimas įeinant į Seimo patalpas.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, Seimo rūmuose nebus organizuojami renginiai, Seimo nariai raginami nevykti į komandiruotes, bus uždarytos poilsio erdvės.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, nuotoliniu būdu posėdžiaus Seimo komitetai, komisijos, taip pat rekomenduojama posėdžiauti ir Seimo frakcijoms.

Populiariausi