Lietuvoje

2020.11.23 12:13

Prezidentūra pasisako už karantino pratęsimą ir užsimena apie artimiausių dienų svarbą – išryškės tikroji padėtis

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.11.23 12:13

Lietuvoje koronavirusas vis dar sunkiai suvaldomas – per šeštadienį ir sekmadienį Lietuvoje užfiksuota 4 290 naujų koronaviruso atvejų, mirė 29 žmonės. Nors situacija Lietuvoje dar grėsminga, tačiau matoma keletas pozityvių ženklų, bet apie karantino pratęsimą prezidentūra pasisako teigiamai.

„Per pastarąsias keletą savaičių, teikiant rekomendacijas, pavyko pasiekti konkrečių rezultatų. Visų pirma, mes turime periodiškai atnaujinamas pandemijos plėtros prognozes. <...> Vis daugiau duomenų pateikia Statistikos departamentas ir tą planuoja toliau teikti“, – konferencijoje teigė prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta.

Jo teigimu, pasistūmėjo situacija dėl naujo tipo testų įdiegimo ir planuose – kuo greičiau įsigyti tokių antigenų testų.

„Galima konstatuoti, kad karantinas veikia, matome, kad pandemijos plėtros pagreitis yra gerokai sulėtėjęs, bet kasdieniai skaičiai vis dar nemažėja. Ši savaitė bus svarbi, ji parodys, ar mes sugebame perlaužti pandemijos kreivę žemyn ir skaičiai pradės mažėti, ar ne. Savaitės pabaigoje matysime tikrąją padėtį“, – sakė S. Krėpšta.

„Akivaizdžiai matosi, kad karantinas turi būti tęsiamas. Matome, kad dvi savaites veikiantis karantinas daro poveikį, be karantino situacija būtų gerokai blogesnė, tačiau taip pat matome, kad trys savaitės bus per trumpas laikas sumažinti kasdienių užsikrėtimų lygį tiek, kad būtų juos lengva atsekti“, – sakė S. Krėpšta. Taip pat, pasak jo, svarbu sumažinti krūvį gydymo įstaigoms.

Jis neatmeta galimybės, kad, nepasiteisinus šioms trims savaitėms, gali būti taikomos papildomos karantino priemonės, jų stiprinimas. Tiesa, kol kas konkrečių sprendimų nėra.

„Į šį klausimą padės atsakyti ši savaitė ir skaičiai, kuriuos matysime per visą šią savaitę. Matome, kad prognozės pildosi, pikai artėja, bet ši savaitė sudės visus taškus ir matysime, ar užsikrėtimų pradeda mažėti ir papildomų griežtinimų nereikia, ar užsikrėtimų išlieka daug ir reikia papildomų priemonių“,– sakė S. Krėpšta.

Vertindamas poreikį pratęsti karantiną, kiek anksčiau l. e. p. sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad tai siūlys padaryti mažiausiai trims savaitėms.

Vyriausybės nutarimu visoje Lietuvoje iki lapkričio 29 dienos 24.00 val. paskelbtas karantinas.

Populiariausi