Lietuvoje

2016.02.18 15:06

Profsąjungos sako, kad R. Vaitkus klaidina streikui besiruošiančius pedagogus

BNS, ELTA2016.02.18 15:06

Neterminuotą pedagogų streiką organizuojančios profsąjungos sako, kad vyriausybės atstovas klaidina ir bando įbauginti švietimo bendruomenę.

Taip profsąjungos įvertino vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Rimanto Vaitkaus teiginius, kad streikas gali būti neteisėtas ir dėl to gali grėsti pasekmės.

Ketvirtadienį išplatintu pareiškimu profsąjungos „reiškia viešą nepasitikėjimą“ R. Vaitkumi. Jos sako R. Vaitkaus išsakytus teiginius vertinančios kaip klaidinančią informaciją ir šiurkštų Konstitucijos garantuojamos teisės streikuoti varžymą bei „tiesioginį bandymą įbauginti švietimo bendruomenę“.

Pats R. Vaitkus laikosi savo pozicijos, kad streikas gali būti neteisėtas ir tai gali turėti pasekmių.

„Jeigu streikas yra neteisėtas, kyla atitinkamos teisinės pasekmės. Aš nesakiau, kad bus baudos, aš sakiau, kad reikia išsiaiškinti, ar streikas teisėtas profsąjungoms pasitraukus iš derybų“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Vaitkus.

Jis nesukonkretino, kokias ir kam pasekmes turi omenyje.

„Steigėjas visuomet atsako už darbo drausmę ir jeigu steikas yra neteisėtas, steigėjas turi imtis priemonių, numatytų Darbo kodekse. Mes esame teisinė valstybė – pirmiausia streikas turi būti pripažintas teisėtu, tik tada galima jį organizuoti. Ana pusės sako, kad streikas teisėtas, bet aš sakau, kad jie patys pasitraukė iš derybų“, – dėstė Vyriausybės vicekancleris.

Anot jo, profsąjungos penktadienį dar kartą kviečiamos tartis į vyriausybę.

Vyriausybėje su pedagogų profesinių sąjungų atstovais bus ieškoma galimybės rasti papildomų lėšų mokytojų atlyginimams kelti peržiūrint dabartines Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) programas.

R. Vaitkaus teigimu, susitikime turėtų dalyvauti ne tik ŠMM atstovai, bet ir premjeras Algirdas Butkevičius.

„Pačios profesinės sąjungos sutinka, kad galima lėšų rasti peržiūrint ministerijos vykdomas programas. Mes tą ir norime išsiaiškinti: ar įmanoma dar šiemet – nuo rugsėjo 1 d. – neperžiūrint valstybės biudžeto rasti lėšų mokytojų atlyginimų pakėlimui tokia apimtimi, kokia reikalauja profesinės sąjungos“, – Eltai sakė R. Vaitkus, pridūręs, kad būtų ieškoma 5 mln. eurų.

„Jeigu pavyktų susitarti dėl bent jau šitos sumos, tada būtų galima toliau derėtis, ar yra tikslinga streikuoti“, – teigė vicekancleris.

Neterminuotas mokytojų streikas, planuojama, prasidės pirmadienį.

Siekdami didesnių algų ir kitų pertvarkų pedagogai gruodį rengė įspėjamuosius streikus, o šią savaitę Vilniuje vyko mitingas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt