Lietuvoje

2020.11.23 09:10

Koronavirusą besigydantis Pranckietis: dirbti per nuotolį galėjome jau pavasarį, bet Seime buvo daug pseudopatriotų

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.11.23 09:10

Koronavirusu susirgęs Seimo narys Viktoras Pranckietis sako po pirmųjų nemalonių dienų ligos simptomų jau nebejaučiantis, politikas apgailestauja, kad bent iš dalies nuotolinis darbas parlamente nebuvo įteisintas dar pavasarį, nors toks įstatymo pakeitimas siūlytas. Tuo tarpu Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, kuriai teigiamas COVID-19 testo rezultatas nustatytas per klaidą, jaučiasi sulaukusi nepelnytai neigiamos kolegų reakcijos.

„Gal ne iš visų, bet iš dalies tų, kurie turėjo būti saviizoliacijoje, jautėsi. Net ir sugrįžusi į darbą jaučiau tam tikrą ignoravimą“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos parlamentarė R. Šalaševičiūtė.

Po pirmo teigiamo testo rezultato, kuriuo sako išsyk suabejojusi, ji atliko du pakartotinius tyrimus ir grįžo į darbą. Dabar politikė kalba, jog reikėtų greičiau sudaryti galimybes atlikti greituosius antigeno testus, kurių rezultatai įprastai paaiškėja per 15-25 minutes. Tuo tarpu ėminiai, tiriami PGR būdu, laboratorijoje greičiausiai gali būti ištirti per 5–6 val., tačiau dėl didelio susirgimų masto neretai praeina kelios dienos, kol atsakymai pasiekia žmones.

„Nebūtų to ignoravimo, kad tu neva vaikščioji ir užkreti žmones“, – sako R. Šalaševičiūtė.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys su koronavirusu susidūrė iš tikrųjų – apie tai sužinojo ketvirtadienį vakare. Politikui liko dar bent 10 dienų saviizoliacijoje bei pakartotinis tyrimas.

„Gerai jaučiuosi, jokių simptomų neturiu. Gal dvi ar tris dienas truputį spaudė galvas ir suko strėnas“, – LRT RADIJUI sakė V. Pranckietis. Politikas sako, kad Seimui seniai laikas prisitaikyti prie pandemijos ir sudaryti galimybes dirbti per atstumą, tačiau tokią galimybę dar pavasarį atmetė kai kurie kolegos.

„Pavasarį, kovo 31-ąją, teikiau projektą, kad galėtume pereiti prie dalinio nuotolinio dalyvavimo plenariniuose posėdžiuose, bet tada buvo daug pseudopatriotų, kurie sakė „tapatinkimės su gydytojais“. Iš pradžių su gydytojais, po to su jų pacientais – tai dabar ir vyksta. Atrodo, lyg nesame atsakingi už Seimą. Tai yra konstitucinė įstaiga, kuri negali nustoti veikti, kol nepakeisti jos veikimo būdai. Manau, mes turėtume labai atsakingai žiūrėti į tai, kaip galėtų veikti Seimas, sukeliant kuo mažiau rizikų“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Buvęs Seimo pirmininkas svarsto, kad Seimas galėtų dirbti mišriu būdu – pusė parlamentarų savaitę dirbtų per nuotolį, pusė – tiesiogiai, tuomet keistųsi. Vienas pavyzdžių, kaip tą daryti, yra Latvija, sako jis.

„Frakcijos posėdžiauja tik savo patalpose, jeigu koks nors židinys atsirastų, kad tik toje patalpoje jis ir būtų. Jeigu pereitume prie nuotolinio, iš pradžių būtų sudėtinga – latviai sako, kad pirmieji balsavimai užtrukdavo iki 4-5 minučių, o vėliau, sako, išmoko ir buvo viskas paprasčiau. Yra tų būdų ir galima spręsti, galų gale ir Vilniaus savivaldybės pavyzdys tą rodo“, – LRT RADIJUI sakė V. Pranckietis.

Pirmadienį ryte pranešta, jog Seimo valdyba nusprendė atšaukti du parlamento posėdžius ir įvedė papildomų apribojimų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą – antradienį plenarinis posėdis įvyks, tačiau po jo bus daroma pertrauka iki gruodžio 3 dienos. Taip pat Seime nebus organizuojami renginiai, išskyrus spaudos konferencijas, Seimo nariai ir darbuotojai negalės vykti į komandiruotes, nebebus išduodami laikini leidimai į parlamento rūmus, komitetai ir komisijos dirbs nuotoliniu būdu, išskyrus atvejais, kai posėdžiai negali būti perkelti į internetą dėl saugumo.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24